AKREP BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

AKREP BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

Akrep burçları burçlar arasında en ciddi en gergin en sır küpü burçtur.Duyguları açık bir şekilde ortadadır, her an saldırıya geçemeye hazırdır akrepler ayrıca kişilikleri çelişkilidir bu burcun insanlarının olumsuz yönlerden biride kinci olmalarıdır.Yapıları onlara asla unutturmaz.Kıskançlık akrep burcunun mizacında  vardır, bir o  kadarda duygusal yönden en fazla kırılan burçlar arasındadırlar.Duygusal olarak kırılan akrepler affetmek yada içlerine sindirmek için tek geçer şartları ‘İntikam’  alınacak!! Bu yüzden güven konusunda da aşırı zorluk çekerler karşısındaki  insana gerçekten inanması gerekir buda uzun zaman alır.Akrepler zodyağın sekizinci burcu su elementindendir, yönetici gezegenleri ise mars ve pluton’dur.Akrepleri tanımlayan sözler ya var ya yok , ya siyah ya beyaz onların ortası yoktur keskin çizgilere sahiptirler.

Akreplerin sembol taşı obsidyen taşıdır. Bu taş ilişkiyi temsil eder gerçekliğin taşıdır. Ayrıca obsidyen taşı fazlaca keskin kolayca kırılabilen yapıdadır. Volkanik olayların yaşandığı bölgelerde bulunur. Türkiyede (hasan dağı, nemrut dağı, İkizdere, Sarıkamış, Iğdır, Ağrı dağ) bulunur. Akrep burçlarının ayrıca değerli taşları; Akik,Akuamarin,Aytaşı,Kuvars kristali,Lal,Turkuaz taşıdır.

Özellikleri açısından ve çektikleri enerjiyle akrep burcunun şifa ve enerji veren taşlardan akik bedense olarak kuvvetlendiricidir. Bu taşı taşıyan akrepleri tehlikelere karşı koruyucudur. Bu burçta etkili bir diğer taş olan akuamarin cesaret taşı olarak ta bilinmektedir bu taşı taşıyan kişilere güç ve cesaret verdiği bilinmektedir. Renginden dolayı bu değerli taşa denizcilerin tılsımıda denir. Denizciler bu taşı tılsım diye kullanır. Akuamarin taşıyanın sinirlerini yatıştırı daha bir sakin yapıda olurlar. Tene temas şeklinde taşımaları önerilir. Sağlık yönünden böbrek, karaciğer, dalak ve tiroid bezlerini kuvvetlendiricidir.

Aytaşı ise özellikleri açısından olumsuz enerjilere karşı kalkan görevi görür, kişiyi tüm olumsuz enerjiden korur. Taşıyan kişiye yaşama sevinci verir. Duygusal yönden dengeleyicidir. Hindistanda kutsal bir taş olarak kabul edilen ay taşı özellikle kadınlarda adet düzenleyicidir üremeye yardımcı olur, kolay doğum yapmayı sağlar. Bu taş ayrıca sevgililer ve evliler arasında uyum ve iletişim artırıcıdır. Bu yüzden hediye seçiminde akrepler için idealdir. Kuvars kristali akreplerde duygusal dengeleyicidir beyin fonksiyonlarını uyarır pozitif enerji depolar güç e canlılık verir.

Lal taşı ise; hayal kuran ve merhamet taşı olarak bilinir. Cinsel anlamda enerji ve cinsel duyarlılık artırıcıdır. Kalp şeklinde olan lal taşları sevgili ve eşleri temsil eder en önemlisi özgüven irade dürtü başarı sağlar. Bedensel olarak akciğer, kalp sorunlarına iyi gelir.

Akrep burçlarında Turkuaz taşı birçok yönden faydalıdır özellikle turkuaz, bilinen tüm değerli taşlar arasında en tılsımlısı olarak kullanılır çok çeşitli koruyucu etkileri vardır.Barış ve bereket taşı olarak ta sözedilir.Bütün bedeni kuvvetlendirici etkidedir,canlı ve zinde olmayı sağlar net kararlar almanızı ve uygulamanızı sağlar.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir