Kantaşı
Kantaşı

KANTAŞI

KANTAŞI 

Adından da anlaşıldığı üzere kantaşı mükemmel bir kan temizleyicidir ve güçlü iyileştirici etkisi vardır. Genellikle kırmızı ve yeşil tonlarında bulunur.Görünüm olarak kırmızı veya sarı yeşim taşıyla benzer benekli ve genellikle bu taş orta boyda ve yuvarlak biçimdedir. Kantaşı çıkarıldığı ülkeler Avustralya, Brezilya, Çin, Çek Cumhuriyeti, Rusya, Hindistan’da bulunur.Mistik güçleri ve özellikleri olduğuna inanılır.Kötü enerjiyi uzaklaştırır.Ruhsal enerjiyi yönlendirme yeteneği vardır.Eski çağlarda kantaşı rehberlik anlamında sesler çıkardığı yan işitilebilir yönde kehanet olduğuna inanılırdı. Kantaşı kişideki sezgileri kuvvetlendirir ve yaratıcılığı artırır. Kuvars grubuna üye olan kantaşı  toprak ve ateşle uyumludur.Doğada kolay bulunabilen kantaşı genellikle yeşil üzerine kırmızı kan damlası gibi benekleri olan bir yapı şeklinde bulunur. Koruma taşı olan kantaşı istenemeyen etkileri uzaklaştırır.

Kantaşı psikolojik olarak cesaret verir, Anlayışı ve hafızayı güçlendirir. Zihni karmaşık duygulardan arındırır daha berrak düşünmeyi sağlar. Duygusal yönden engel olan duygusal sorunları ortadan kaldırır.Bu taşı kullan kişilerde kendinden emin olmayı geliştirir.Sıkıntıları aşmada yardımcıdır sabır verir. Alerjik sorunları olan kişilerin alerjisine iyi gelir deri ve cilt sorunlarını giderir, migren baş ağrısına da etkilidir.Alerjik sorunları olan kişilerin alerjisine iyi gelir deri ve cilt sorunlarını giderir, migren baş ağrısına da etkilidir.Rüya görmenizi sağlar kabusları engeller Özellikle takı olarak kullanın bazı durumlarda tene temasta önerilir uyku için yastığınızda kullanmanızda etkisi artacaktır. Aşırı duygu yoğunluklarını zevk heyecan ve tutku gibi duygular üzerinde kişiye ciddiyet getiren kendine getirici uyarıcı etkisi vardır.

Kantaşı anlaşılmadık durumlarda kişilere netlik verir kendilerini ifade etmede kolaylık sağlar. Duygusal olarak kantaşı kalp enerjisini topraklamaya yardımcı olur. Kişilerde alınganlık, saldırganlık ve sabırsızlığı azaltır. Kantaşı bir enerji temizleyicisidir. Beden ve zihin aşırı yorgunken canlandırır ve kişiye enerji yükler. Karaciğer, bağırsaklar, böbrekler dalak ve safra kesesine etki eder toksinlerden arındırır. Kanı temizlediği ve toksinlerden arındırdığı için lösemi tedavisinde faydalıdır. Kantaşı aşağı çakraları temizler ve enerjileri yeniden hizalar.Kan taşını kullanırken uygun olan bölgede sağlıklı olmak için bir süre tene temasla takılmalıdır.Rahat bir uyku için bir kabın içinde bir miktar suyla kantaşı koyup başınızın ucunda gece boyu bekletin.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir