SİTRİN TAŞI

SİTRİN TAŞI

Sitrin, ismi limon anlamına gelen yunanca ‘citron’ kelimesinden türetiliştir. Diğer isimleri kristal kuvars, Necef taşı, kaya kristalidir. Bu taşın içinde çoğunlukla donmuş su damlası vardır ve en önemlisi ise kırıldığında tekrar suya dönüşebilir. Sarımsı veya dumanlı gri tonlarında kahveye doğru renklerde görülür. Saydam kristaller halinde bulunan sitrin taşı tüm boyutlarda bulunur. Doğal sitrin daha nadir bulunsa da ısıyla işlenmiş olan ametistlerde sitrin olarak satılabilmektedir. GenellikleBrezilya, Rusya, Fransa, Madagaskar, Britanyada bulunur. Sitrin taşı güçlü bir arındırıcıdır, kişiyi yeniden canlandırmada oldukça kuvvetli enerjiye sahiptir. Sitrin taşı üzerinde güneşin gücünü taşır ve yansıtır. Sitrin taşı negatif enerjiyi emer ve topraklar yok eder. Bu özelliği ile sitrin çevre için koruyucudur. Sitrin taşı kişiye her koşulda enerji verir. Doğanın enerjisini toplayıp taşıyan kişiye geçirir.

Sitrin özellikle karın ve göbek çakralarını temizler uyumlulu olduğu diğer çakralar alın ve taç çakralarıdır.Kişinin etrafındaki negatif enerjiyi toplamakla birlikte aynı zamanda pozitif enerjiyide kendine çeker.Duygusal dengeleyici olarak sitrin beyni uyarır.Güç ve canlılık kaybını koruru zihinsel açıdan konsantre olmayı kolaylaştırır.Sitrin bereket taşlarıdan biridir taşıyan kişilere bolluk  bereket başarı ve zenginlik gibi tüm iyi şeyleri çeker.Ayrıca zenginliği korumaya da yardımcıdır.Onu taşıyan herkese enerji pozitiflik ve mutluluk verir.Sitrin için çevresinde olumsuz ve negatif durumlara yer yoktur.Aile içinde eş veya sevgililer arasındak anlaşmazlıkları gidermede de oldukça olumlu etkileri görülür.İş yaşamında yeniliklere adın atılacaksa sitrin taşıması önerilir motivasyonunuzu artıracaktır ve kendinizi ifade etmenizi kolaylaştırır.Sitrin olumlu düşünmeye teşvikiyle kişileri geçmişe takılı kalmayı olumsuzlukları hatırlamayı engeller.Bu taş yeni başlangıçlarda edinilecek yeni bilgi ve deneyimlerde keyif almayı sağlar cesaretinizi artırır.

Depresyon korku ve fobileriniz varsa sitrin taşı sayesinde kolayca üstesinden gelmeniz mümküdür.Kişiye güçlü bir sükünet verir.Sitrini bir kolye şeklinde taşıma duygu ve düşüncelerinizi karşı tarafa yansıtmakta size faydalı olacaktır.Duygusal olarak hayata mutlu bakmayı pozitifliği sağlar yaşamınıza mutluluk katar.İçinde bulunduğunuz olumsuz alışkanlıklardan kurtulmak içinde sitrinin enerjisinden faydalanabilirsiniz.Fiziksel açılardan enerji ve canlılık vericidir kişiye bunu kolayca iletir.Sindirim sisteminizi güçlendirici,dalak ve pankreas uyarıcıdır.Sitrini şifa yönünden en etki biçimde kullanmak için tene temas ettirin

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir