AZURİT TAŞI

AZURİT TAŞI

Azurit taşı psişik ve sezgisel gelişime teşvik edicidir. Koyu mavi renkli olan azurit taşı küçük parlak kristaller halinde ve genellikle küçük yuvarlak taşlar olarak bulunur. Azurit taşı yuvarlak hale getirildiği zaman görünmezler. Azurit kolay bulunabilir bir taştır genellikle bakır taşıyla birlikte bulunur.Çıkarıldıkları yer kaynak olarak genellikle  Birleşik devletleri, Avusturya,Şili,Peru,Fransa,Namibya,Rusya ve Mısırdır.Ruhu aydınlatan bu taş üçüncü gözü arındırıp uyarır ve ruhsal yönden rehberlik yapar.Bu taşla bedeniniz dışa yolculukları kolay ve güvenilir şekilde yapar.Farkındalıklarınızı en üst düzeye çıkarır.Ruhsal yönden kişilere sorun çözümünde büyük kontrol sağlar.Meditatif ve yönlendirici durumlara geçişi kolaylaştırıcıdır. Azurit güçlü bir şifa taşıdır zihinsel etkileri oldukça güçlüdür bedende duygularını kolay kavrama yeteneği sağlar.

Zihinsel yönden azurit taşı açık bir kavrayış gelişmiş ufuksal düşünce ileriye dönüklük sağlar.İletişime geçisi kolaylaştırıcıdır ve genel olarak buna engel olan durumları ortadan kaldırır.Gerçekliğe bakışınızı değiştirir ve böleylelikle  daha derin bir kavrayış ve gerçekliğe geçiş sağlar.Eski inanışlara göre azurit taşı gerçeğe karşı sorgulama hissinizi yükseltir.Şifayi yönünden azurit boğaz hastalıkları sorunlarına etki eder.Eklem ağrılarına iyi gelir omurgayı düzeltir.Beyinde hasar oluşumunu eğer varsa herhangi bir hücresel sorun bunun düzeltilmesini sağlar. Ruhsal yönden  sezgileri geliştirir ve altıncı hissi açar. Meditasyonda etkili bir taş olan azurit taşı  derinleşmenizi kolaylaştırır. Zihinsel ve bedensel olarak rahatlık verir sinirleri gevşetir.Sinirli ve agresif yapınız varsa bu taş sizi durgunlaştıracaktır.

Azurit taşı;Böbrek,safra kesesi, ve karaciğer problemlerini iyileştirir,dalağa tiroide kemiklere dişlere cilt hastalıklarına iyi gelir.Kadın hastalıklarında rahime embriyonun gelişimine yardım eder.Azurit’in zihin ve zihinsel süreçte destekleyicidir.Çakraları açan azurit taşı fiziksel ve bedensel olarak derin bir uyum sağlar. Kullanım olarak azurit, sağ elinizin  üstünde temas edecek şekilde takılmalıdır.Azurit taşı çarpıntıya neden olabilir enerjisinden dolayı bu durumda hemen kendinizden uzaklaştırmalısınız.

Kombine taşı olarak düşünülen bakır taşlı azurit, iki taşın özelliklerinin birleştiği güçlü bir enerjiye sahiptir.Ruhsal vizyonunuzu açar üçüncü gözü hissi geliştirir.Duygusal açıdan kişilerde derin bir güçlenme ve iyileştirme sağlar.Kas hastalıklarına ve kasılmalarada ayrıca etkisi büyüktür. Hormonları düzenler kadıların kullanması bunun için önemlidir.Bedeni temizler organlarınızı güçlendirir.

 

 

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir