Akuamarin
Akuamarin

AKUAMARİN TAŞI

AKUAMARİN TAŞI

Akuamarin cesaret verici  bir taştır.Akuamarin taşı taşıyan kişiye ölüm korkusunda bile cesur bir şekilde durma sağlar.deniz suyu anlamına gelen akuamarin kristal parçaları halinde çıkarılır.İşlenen akuamarinler takı aksesuar olarak işlenmemiş olanları ev ve iş yerlerinde dekorasyon olarak kullanılır.Akuamarin açık mavi yada mavimsi yeşil tonlarında bulunur ve zümrüde benzetilir .Akuamarin taşı genellikle Rusya,brezilya,Hindistan,Pakistan ve İrlanda da  bulunur.Sakinleştirici etkisiyle stresi azaltır zihinsel yönden rahatlatır.Çevreyle uyum içinde olmanızı sağlar.Akuamarin taşının eski çağlarda karanlık güçlere karşı etkili olduğuna inanılırdı. Akuamarin taşı taşıyan kişilere güç ve cesaret verdiği bilinmektedir. Renginden dolayı bu değerli taşa denizcilerin tılsımı da denir. Denizciler bu taşı tılsım diye kullanır. Akuamarin taşıyanın sinirlerini yatıştırır daha bir sakin yapıda olmasını sağlar. Tene temas şeklinde taşımaları önerilir. Sağlık yönünden böbrek, karaciğer, dalak ve tiroid bezlerini kuvvetlendiricidir.

Psikolojik olarak akuamarin duyarlı bir taştır. Ön yargıların üstesinden gelir pozitif düşünmeye sevk eder. Sorumluluk yükü fazla olan kişilere destek verir sorumluluk almaya teşvik eder. Kişileri dürüst azimli güçlü düşünceli olamaya yöneltir.Akuamarin taşı insanların zihnini yatıştırıcı özelliktedir ve bu etkisiyle insanları gereksiz zihin yorucu düşüncelerden uzak tutar ve kafa karışıklıklarını giderir. Ruhsal yönden akuamarin sezgileri geliştirir ve altıncı hissi açar. Meditasyonda etkili bir taş olan akuamarin derinleşmenizi kolaylaştırır. Akuamarin taşını bir çok hastalık içinde şifası vardır boğaz ağrısına tiroid sorunlarına birebir etkilidir. Hormonları düzenler bedeni temizler organlarınızı güçlendirir.Akuamarin taşı diğer değerli taşlara oranla en çok tercih edilenlerden bu yüzden akumarin taşının piyasada sahtesi çok fazla,akuamarin alırken bu konuda hassas davranmakta fayda var.

Akuamarin taşına rengini veren içinde bulunan demir madenidir.Akumarin taşı görünüm olarak şeffafan opağa olmak üzere genellikle küçük ve yuvarlaktır.Akumarin zihinsel ve bedensel olarak rahatlık verir sinirleri gevşetir.Sinirli ve agresif yapnız varsa bu taş sizi durgunlaştıracaktır.Akıl ve mantık gücünüzü geliştirir  bolluk ve bereket şans getirir.Herşekilde ruhsal doyum bulmanızı sağlayacak olan akuamarin tatmin edicidir.Pozitif enerji verir aynı zamanda negatif enerji çekiminden kişilere kalkan oluşturur.Akumarin taşı astrolojide ikizler,terazi,balık,koç ve akrep burçlarını etkiler.Akumarin taşını bedene temas ettirmek  şekilde kullanmalısınız.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir