KUVARS
KUVARS

KUVARS

KUVARS

Renk ve Görünüm

Berrak renginde olan kuvars uzun üstünde kristaller saydam sütümsü veya damarlı şekillerde görülmektedir.  Kümeler halinde tüm boyutlarda bulunabilmektedir.

Kaynak

Dünya’nın her yeri

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Doğal taşlar taş ocağından büyük bloklarla çıkarılır ve arzulanan ölçeğe kesilir. Doğal taş üretimi için standart bir önlem yoktur. Plakaların boyutları bloğun doğal boyutlarıdır. Nihai gösterge müşterinin ihtiyaçlarına göre kesilir. Sadece kare veya dikdörtgen plakalar değil, istenilen boyut kesilebilir. Farklı renklerde taşlar özel operasyonlar ile tasarlanabilir ve benzersiz projeler yapılır.

Doğal taş ömrü onlarca yılla sınırlı değildir, ölümsüz bir maddedir. Çoğu yapı malzemesi zamanla bozulur ve çirkinleşirken, doğal taş eski değerlidir. Hatta en eski taşlar, ilk günün güzelliğini iyi bir restorasyon ve temizlikle elde eder. Doğal taş, sağlığa zararlı herhangi bir madde içermez.

KUVARS (HAYALET KUVARS)

Renk ve Görünüm

Minerale göre çeşitlilik gösterir. Hayalet benzerinde olmaktadır.

Kaynak

Dünya’nın her yeri

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Bu taşın kullanılmasının nedeni panik atak için iyi bir taş olmasıdır. Hayalet taş, meditasyon sırasındakullanılacak uygun taştır. Sinir sistemi için iyidir ve sinirsel bozukluklar için iyi bir taştır. Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan caddenin karşısında etkili olan bir taş konumundadır. Ayaklarda bulunan rahatsızlıklar için iyi olan bir taştır. Büyük boy ve sıklıkla sıkışık iyi bir taştır. Bu, kişiye olan güvenini arttıran bir taş. Kişinin yeni deneyimlerine açık olmasını sağlar. Girişimcilik yeteneğini arttıran taş budur.

Özellikle el ve ayak rahatsızlıklarında etkilidir.

Kramplara karşı etkili.

Sinir sistemi için iyi, sinirleri güçlendirir.

Bir güven duygusu yaratır ve onu yeni deneyimler haline getirir.

İletişim bozukluklarına karşı etkilidir.

Likranın odak noktasını oluşturur.

Negatif enerjinin dönüşümünde etkilidir.

Sinir gerginliği ve panik atak için iyidir. Kişi sakinleşir.

Kabusu görmeni engelliyor.

KUVARS (GÜL KUVARS)

Renk ve Görünüm

Işıltısı ve rengi nedeniyle Gül Kuvars olarak adlandırılmıştır. Rengi uçuk pembeden gül kırmızısına doğru (pembe, şeftali pembesi, lekesiz lavanta…) değişir.

Bu albenili görünümünü, yapısındaki mineraller ile kristal özelliğinden alır. Camsı parlaklıkta olup, beyaz çizgilidir. Genel olarak altıgen prizmalar şeklinde kristallidir ve prizma yüzeyleri kristalin uzun kenarlarına dik yönde çizgilidir. Ancak amorf (şekilsiz) olanları da bulunmaktadır.

Çoğunlukla içinde donmuş bir su damlası vardır ve taş kırılırsa damla yeniden suya dönüşür

Kaynak

Güney Afrika, Birleşik Devletler, brezilya, Japonya, Madagaskar

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Bünyesinde SiO2 (silikon dioksit) yanında, Mg (magnezyum), Na (sodyum), Al (Alüminyum), Fe (demir) ve Ti (titan) minerallerini de az miktarda barındırır. Genellikle saydam ve yarısaydamdır, Opak olanı da bulunmaktadır. Tüm Kristal ailesi üyeleri gibi endüstriyel alanda, elektronik iletici ve ayırıcı olarak kullanıldığı gibi, saatlerde, deterjanlarda, diş macunlarında, cam ve elektrik ışıklandırmalarında kullanılmaktadır. Metafiziksel anlamda KUVVET ve GİZLİ GÜÇ yanında AŞK, SEVGİ, GÜZELLİK sembolüdür. Doğanın enerjisini içinden geçirip iletir. Gizlilikleri anlama yeteneği verir. Kainatın sonsuz gücünü temsil ettiğine ve taşıyanın bu gücü kavrayabileceğine inanılmıştır. Kristal Kuvarsın az (nadir) bulunan cinsidir. Çok eski çağlarda mühür ve sembol yapımında kullanılmıştır. Günümüzde ise oyma biblo, dekoratif süs eşyası ve mücevherat yapımında kullanılmaktadır dönüşür. Göz için şifadır. Kartal görüşü ve gücü (enerjisi) verir. Göz hastalıklarını iyileştirmeye yardım eder. Sindirim sistemini sağlıklı tutar, hastalıklarını iyileştirmeye yardım eder. Kan dolaşım sistemini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir. İç organları sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir. Tiroid bezini sağlıklı tutar, hastalanırsa iyileştirir. Guatr için şifadır. Baş ağrısını hafifletir. Vücudu negatif enerjiden temizler, vücuttaki olumsuzlukları kaldırır, hayatı ve olayları berraklıkla kavramayı sağlar. Altıncı hissi (sezgi yeteneğini), sevgi ve şefkat duygusunu güçlendirir. Duyguları, düşünceleri ve iç güçleri dengeler, bu suretle zıt güçleri birbiriyle uyumlu hale getirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Elektronik araçlardan yayılan olumsuz enerjiden korur. Cep telefonu, telsiz ve bilgisayardan yayılan radyasyonu topladığı kabul edilmektedir.

KUVARS (RUTİLE KUVARS)

Renk ve Görünüm

Rutil kuvars taşları doğada doğal halde bulunmaktadırlar. Rutil kuvars, kuvars kristali yapısı içinde iğneler veya rutil telleri ile karakterize edilen açık kuvars formudur. Rutil, bir titanyum dioksit mineralidir ve bazen büyük miktarlarda demir oksit içerir. Demir oksit içeriği yüksek olduğunda, rutilleşmiş kuvarsın içerisinde altın ve kırmızı iğneler olabilir ve içerik azaldıkça daha koyu, hatta neredeyse siyah bir renge sahip olabilir.

Kaynak

Dünya’nın Her Yeri

Kullanım Alanları ve Özellikleri

Sorunlarınızın kökenine girdikten sonra, rutil kuvars taşı size yardımcı olabilir, bu sayede başkalarını iyileştirme yetkileri aslında bu sorunlara da çözüm üretmenize yardımcı olabilir. Özellikle kendi duygusal durumunuzla ilgilenirken, çeşitli koşullar altında ne yapılacağına dair içgüdüsel hissinizi geliştirebilirsiniz. Belki de bir işte mutsuz olduğunuzu fark ettiniz, ancak bu işten nasıl çıkmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Belki de birisini sevdiğinizi fark ettiniz, ancak bir ilişkiyi nasıl başlatacağınızı bilmiyorsunuz. Tam da bu sırada Rutil kuvars taşlarını kullanmanız halinde sorunlarınızın çözüldüğüne tanıklık edeceksiniz.

Bununla birlikte, kendi başına bu enerjiyi verecek her zaman güçlü değildir; harekete geçmenize yardımcı olmak için rutil kuvars eşlenebilen diğer taşlar hakkında bilgi alış verişinde bulunmak gerekiyor.
Bir sorunu tanıyabilme, harekete geçmeyi nasıl bildireceğinizi ve daha sonra harekete geçebilme becerisi muhtemelen, herkesin öğrenebileceği en yararlı seriler dizisidir ve hayatınızda kendiniz bulabileceğiniz neredeyse her durum için geçerli olan bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.
Rutil kuvars, daha önce kendinizi tamamen kapsayan ve hemen hemen çözülmeyeceğini düşündüğünüz sorunların çözümlerini görmenize yardımcı olması açısından harika bir taştır.

KUVARS (KAR KUVARSI)

Renk ve Görünüm

Beyaz renginde olan kar kuvarsı sıkı yoğun genellikle sudan yıpranmış çakıl taşı şekillerinde olup büyük veya küçük boyutlarda görülmektedir.

Kaynak

Dünya’nın her yeri

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Kar kuvarsı sizi bunaltan sorumlulukların hafifletilmesinde kullanılmaktadır. Ders çalışma esnasında derse odaklanma ve yoğunlaşma veya herhangi yapılan bir işten verim almaya katkı sağlayan bir taştır. Zihinsel ve düşünsel birliği sağlayarak bir iş veya konuşmayı yapmadan önce düşünmemize katkı sağlamaktadır. Beyaz kuvarsın kullanıldığı her tedavide kullanılabilinen kar kuvarsının etkisi yavaş ve kalıcıdır.

KUVARS (TURMALİN KUVARSI)

Renk ve Görünüm

Koyu damarlı ve berrak olan turmalin kuvarsı her boyutta karşımıza çıkmaktadır.

Kaynak

Dünya’nın her yerinde bulunabilmektedir.

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Turmalin ve kuvarsı gücün birleştiren turmalin kuvarsı dışarıdan gelecek olan tehlikelere karşı güç kuvvet ve ön sezgilerimizi güçlendirir. Farklı, zıt olan her elementi, kutuplaşmaları uyumlu hale getirir. Psikolojik olarak gölge enerjileri güçlendirmektedir.

KUVARS (DUMANLI KUVARS)

Renk ve Görünüm

Kahverenginden siyahımsı tonlara, bazen de sarımtırak renkler de olan dumanlı kuvarslar yarı saydam, uzun sonları koyulaşmış şekillerde bulunmaktadırlar

Kaynak

Türkiye’de Aydın’ın Koçarlı ve Karacasu ilçelerinde dumanlı kuvars yatakları vardır

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Şeffaf ve kristal yapıda olan bu kuvars türü kahverengi ya da griye yakın renktedir. Çok kıymetli taş olarak görülen dumanlı kuvars, binlerce yıl dekoratif yapılarda ve süs eşyası yapımında kullanılmıştır.

Roma döneminde yas tutan kişilerin üzüntüsünü giderdiğine inanılıyordu. Diğer toplumlarda kuraklık döneminde yağmur yağması için yapılan törenlerde kullanılmıştır. Türkiye’de Aydın’ın Koçarlı ve Karacasu ilçelerinde dumanlı kuvars yatakları vardır

51.KUVARS (AKUA AURA VE LABORATUVARDA ÜRETİLEN ÖZEL KUVARSLAR)

Renk ve görünüm

Mavi, kırmızı ve gökkuşağı renklerinde olup yoğun renkler için yapay olarak altınla birleştirilmiş şekillerde bulunmakta ve görünmektedirler.

Kaynak

Kolay bulunmakla birlikte kuvars kristalinin kaplanarak üretimi ile ortaya çıkarlar

Kullanım alanları ve özellikler

Aura Kuvars Kristalleri ya da Kuvars Taşları kısmen doğal ve kısmen insan yapımıdır. Kristaller, kıymetli metallerin atomları ile işlenmiş berrak veya bulutlu kuvarslardır.
Aura kuvars taşları veya kristali yaratmanın iki yöntemi var. Kuvars ayarlanmış bir sıcaklığa kadar ısıtıldığında bir vakum odasına bir kristal numunesi yerleştirilir ve daha sonra odaya bir metal buharı ilave edilir. Metal atomlar kuvars kristalinin yüzeyine yapışır bu da ona yanardöner metalik bir parlaklık verir. Bir başka oluşturma süreci kristal üzerinde doğal bir elektrostatik yük kullanılarak yapılmaktadır. bu işlem genellikle titanyum molekülleri ile yapılır. Bu kuvars kristalleri inanılmaz bir renk skalasına sahiptir ve genellikle kuvars kümeleri ve noktaları kullanılarak işlenir. Yüksek titreşimleri sayesinde iyileştirme enerjisine sahiptirler. Bu kristaller ilk olarak ABD’de yaratıldı ancak Hindistan ve Çin gibi ülkelerde bu taşlardan yapmaya başladı.

Melek Kuvars Aura Taşı

Melek kuvars aura taşı aurayı temizleyen yoğun güçlü bir enerjiye sahiptir. Melek aura kuvars, platin ve gümüşün açık bir kuvars kristali üzerine yapıştırılmasıyla oluşturulur. Gümüş renkteki kuvars kristali açık mavidir. Bu bir aşk taşıdır. Bu bir sevinç kristalidir ve bir gökkuşağı gibi, umut ve iyimserliği gösterir. Melek aura kuvars meditasyona ve manevi şifaya yardımcı olan büyük bir şifa taşıdır. Barışı ve huzuru destekler. Bu aurayı temizlemek ve iyileşmeyi teşvik etmek için mükemmel bir taştır.

Akua Kuvars Aura Taşı

Akua kuvars aura taşı geliştirilen ve hala en kolay bulunan ilk aura kristali olmuştur. Akua kuvars saf kuvars üzerine altın işlemi ile simyasal süreci yansıtan yoğun bir enerjiye sahiptir. Akua kuvars sizi sınırlamadan kurtarır ve yeni bir şeyin olması için alan yaratır. Bu kristal aurayı iyileştirir, temizler ve yatıştırır. Her türlü stresi serbest bırakır, sonra çakraları, özellikle de kalpten iletişimi teşvik ettiği boğazda harekete geçirir. Koruyucu taştır. Psişik ve psikolojik saldıra karşı sizi korur. akua kuvars aura taşı meditasyon sırasında size derin bir barış açısı sağlar. Akua kuvars, diğer enerji kristalleri ile birlikte kullanıldığında diğer kristallerin iyileştirici güçlerini arttırır. Akua kuvars kristali timus bezini ve bağışıklık sistemini güçlendirir.
İletişimi geliştirmek için tüm çakraları hizalamak ve saflaştırmak için de kullanılabilir. Melek aura kuvars özellikle Otizm, Asperger sendromu ve sinir sistemi için yararlıdır. Anksiyete, panik atak, fobiler ve reiki iyileşmesi, refleksoloji ve shiatsu’da kullanımı için harika bir kristaldir.

Kobalt Kuvars Aura Taşı

Kobalt kuvars aura taşı, saf kuvars kristallerini kobalt ile birleştirerek üretilir.
Bu kristal koyu mavidir ve üçüncü göz çakrasını açar. Psişik yeteneklerinizi ve psişik vizyonlarınızı harekete geçirir. Üçüncü göz çakrasını temizler, arındırır ve onarır ve taç ve boğaz çakralarıyla birleştirir. Kobalt aura kuvars taşı size ne gördüğünüzü anlamanızı sağlar. Psişik şifacılar için mükemmel bir taştır. Kobalt aura kuvars güçlü bir antidepresandır. Boğaz çakrasını aktive ederken bu taş iletişim yeteneğini arttırır. Bu taş kendinize ve başkalarına gerçeklerinizi anlatmanıza yardımcı olur. Kobalt aura kuvars aktif bir dinleyici olmanıza yardımcı olacaktır. Dolaylı yöntemle yapılan kristal kuvars boğaz enfeksiyonlarını, mide ülserini ve stresi tedavi edecektir. Dışarıdan uygulandığında iltihap, güneş yanığı ve boyun sertleşmesini ve kasları iyileştirir.


Alev Kuvars Aura Taşı

Alev kuvars aura taşı titanyum ve niyobyum ile oluşturulmuş bir kuvarstır. Altın parıltıları bulunan mavimsi bir kristaldir. Alev aura kuvars manevi inisiyasyonlar ve ritüeller için kullanılabilir. Meditasyon sırasında kullanıldığında bu meditatif duruma daha kolay ulaşmanıza ve manevi uyum sağlamanıza yardımcı olur. Alev aura kuvars omurganın üstünden kundalini enerjisini zamanla ihtiyaç duyulan şeyi sağlamak için etkisini ayarlayarak sübtil cisimler vasıtasıyla çeker. Alev aura kuvars, odağınızı geliştirerek üçüncü göz ve yüksek taç çakralarını uyarır. Fiziksel ve duygusal bedenler içinde bir homeostaz durumu oluşturmak ve sürdürmek için yararlı bir taştır ve diyabet, hücresel sağlık problemleri, kemik kanserleri, multipl sklerozun tedavisinde ve AIDS hastalarının bağışıklık sisteminin uyarılmasında yararlı olabilir.

Opal Kuvars Aura Taşı

Opal kuvars aura taşı aynı zamanda bir aşk taşıdır ve hem hayatınıza hem de karşınıza çıkabilir. Çok boyutlu iyileşme için incinme ve travmayı iyileştirmede ve programlama için etkili bir reseptörde oldukça faydalıdır. Organları temizlemek ve güçlendirmek, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücudu dengeye getirmek için kullanılabilir. Ayrıca yanıkları iyileştirdiği düşünülmektedir. Opal Aura Kuvars platin ve gümüş atomları ile kristal üzerinde soluk bir gökkuşağı etkisi yaratıyor. Opal aura kuvars kendiniz için umut, iyimserlik ve neşe verir böylece başkalarıyla bu duygularınızı paylaşabilirsiniz. Bu taş tüm çakraları saflaştırır ve dengeler ve ışık bedenini fiziksel alana entegre eder. Opal aura kuvars sizi ruhsal alandan aldığınız bilgileri fiziksel bedeninize topraklayarak derin bir meditatif farkındalık durumunu açar.

Gökkuşağa Kuvars Aura Taşı

Gökkuşağı aura kuvars taşı açık kuvars üzerine altın ve titanyumun karıştırılmasıyla oluşur.
Vücudun tüm çakra enerji merkezlerini harekete geçirir. Yaşam gücünüzün tezahür etmesi için bir yol açar. Bu da size hayatınıza daha fazla enerji getirir. Böylece hayatın tüm durumlarını sevinçle ve sevgiyle karşılayabilirsiniz. Gökkuşağı aura kuvars öfke, kızgınlık ve keder gibi tüm olumsuz duyguları serbest bıraktığı için sorunlu aileler için faydalıdır. Bu kristalle meditasyon yaparken ve disfonksiyona odaklandığınızda, problemlerin sebebi hakkında bilgi verilecektir. Evin etrafına yerleştirildiğinde gökkuşağı aura kuvveti, aileye uyum getirecektir.

Yakut Kuvars Aura Taşı

Yakut kuvars aura taşı platin, altın ve gümüşün karışmasıyla oluşur. Bu kristalde derin yakut kırmızısını yaratmak için metal atomlarının daha yüksek seviyeleri kullanılır. Yakut aura kuvars kristali fiziksel, zihinsel ve duygusal istismarın temel çakrasını temizler. Kalbe tutku, canlılık ve bilgelik getirir. Bu saldırganlığa ve şiddete karşı koruyucu bir kristaldir. Endokrin sistemine fayda sağlar ve mantar enfeksiyonları ve parazitler için doğal bir antibiyotiktir.  Siyatik, alt sırt sorunları ve kaymış disklerin iyileşmesini arttırdığı düşünülmektedir. Gül kuvars aura taşı gül rengini arttırmak için kuvars ve platin ile altın veya gümüşün karışımıyla oluşur. Bu taş kendiniz hakkındaki derin şüpheleri değiştirerek epifiz bezi ve kalp çakranız üzerinde çalışan dinamik bir enerjiye sahiptir. Gül Kuvars meditasyon sırasında size koşulsuz sevgi ve ruh eşinin ulaşabileceğini gösterir. Bu kristalle iyileşen reiki veya refleksoloji, fiziksel bedende homeostaz meydana getirir.

Gül Kuvars Aura Taş

Gül Kuvars Kristali şu anda olduğunuz gibi mükemmel olduğunuz bilgisini arttıracaktır. Aynı zamanda kötüye kullanım, harap olma ya da reddedilme anılarını da azaltacaktır. Böylece daha yumuşak bir kalbe sahip olabilirsiniz. Gül Kuvars taşı ergenlik döneminin başlangıcında kızların ve erkeklerin çocukluk çağını hafif atlatmalarına yardımcı olabilir. Bu kristal özellikle genç kadın eşi tarafından desteklenmiyorsa hamilelikle ortaya çıkan duygusal sorunlara yardımcı olduğu düşünülmektedir. Gül aura kuvars enerjisi duygusal ve çok boyutlu iyileşmeye, öfkeyi hafifletmeye ve yatıştırıcı yanıklara yardımcı olur.

Gün Işığı Kuvars Aura Taşı

Günışığı kuvars aura kristali altın ve platinin karışımı ile oluşur. Enerjileri güçlü ve son derece aktiftir. Güneş solar pleksus çakrasını harekete geçirir ve temizler. Eski duygusal travmayı salıverir. Her düzeyde kabızlığı giderir ve toksinleri serbest bırakır. Herhangi bir şifa kristal düzeninin merkezine yerleştirilen Günışığı kuvars kristali, tüm sisteme sağlık ve enerji aşılar. Manevi düzeyde geniş ve koruyucu, ilham verici, iyimserlik, doğal sevinç verir. Toksinleri gidermek, kabızlığı gidermek ve sindirim sorunlarına yardımcı olmak için güçlü bir şekilde pozitif bir taş olarak kabul edilir. Pankreas, karaciğer, dalak, safra kesesi ve sinir sistemi için tedaviye yardımcı olan en faydalı kristal olduğu düşünülmektedir. Vücudu dengede tutmaya yardımcı olur ve Mevsimsel Duygudurum Bozukluğunun tedavisinde ve A, D ve E vitaminlerinin emilimine yardımcı olarak kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir