Ametist Taşı
Ametist Taşı

AMETİST TAŞI

AMETİST

Ametist, yüksek oranda ruhsal yönden enerjiye sahip son derece güçlü ve koruyucu bir taştır.Enerjileri toplar ve sevgiye dönüştürür. Pisişik atak durumlarına karşı koruyucudur aynı zamanda ametist doğal bir koruyucudur diyebiliriz.Ametist taşı çevreden gelen negatifliği ve negatif enerjileri engeller.Yüksek farkındalık veren bu taş meditasyonu geliştirir ve meditasyon yapmada kullanılır. Ametist güçlü enerjisiyle şifa ve arındırma özelliği taşır, ruhsal farkındalığı artırır. Geleneksel olarak eski çağlarda sarhoşluğu engellemek için kullanılırmış. Aşırı duygu yoğunluklarını zevk heyecan ve tutku vb tutkular üzerinde kişiye ciddiyet getiren kendine getirici uyarıcı etkisi  vardır.

Ametist taşı bağımlılıkların giderilmesini sağlar ve engeller daha  fazla enerjisinden yararlanıldığında başka bir boyuta kapı açar. Aynı zamanda ametist taşı zihinde gelişim sağlar duruma göre uyarır.Meditasyonda kullanıldığında ametist düşüncelerinizden kolayca arınıp huzurlu bir şekilde geçiş yapılır ve zihinsel olarak daha az karışık daha fazla odaklı hissetmenizde etkili olur.Yeni fikirler edinmenizde yardımcı olur neden sonuç ilişkisi kurmanızı geliştirir.Bu taş aynı zamanda karar alma mekanizmasında etkilidir böylelikle kararsızlıktan kurtulmanızda yardımcı olur kararlarınızda empati yaparak sağduyulu olmak konusunda etki eder.Zihinsel olarak sakinleştirir sinir iletilerinin beyne geçişinde etkilidir.Hafızanızı geliştirecektir böylelikle unutkanlığınızı giderir.

Ametist en ruhani taştır, Aşkın taşı olarakta bilinir eğer sevginin ve aşkın peşinde giden biriyseniz işte size yardımcı olacak mucize taş ametisttir. Aşk sarhoşu olmak mutluluğu doruklarda yaşamak sevgiye doymak için ametist taşımalısınız duyguları etkiler daha derinden hissedip yaşamanızı sağlar.Beden sağlığınız içinde bir çok etkisi olan ametist fazlasıyla şifa yüklüdür göz ve kalp hastalıklarında iyileştirici etkisi vardır.Alerjik sorunları olan kişilerin alerjisine iyi gelir deri ve cilt sorunlarını giderir, migren baş ağrısına da etkilidir. Bedendeki fazla elektriği alır.Uykusuzluk çekenlerin yastıklarında bulundurmaları faydalıdır hem uykuya geçişi kolaylaştırır hem de kabus kötü rüya görmeyi engeller.Ametist taşı bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir böylelikle kolay hasta olmanızı engeller vücuttaki kanı temizleme özelliği vardır.

Konum:  Özellikle takı olarak kullanın bazı durumlarda tene temasta önerilir uyku için yastığınızda kullanmalısınız.

Renkler: Genellikle mordan mürdüm mor lavanta rengi arasıdır.

Görünüm: Ametist sitrin benzeri saydam kristalize genellikle küçük boyutlu ve yuvarlak

 

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir