Amazonit Taşı
Amazonit Taşı

AMAZONİT TAŞI

AMAZONİT TAŞI 

Amazonit taşı adını amazon nehrinden alır. Şekli ve yapısı amazon nehrini anımsatır. Çok değerli bir taş olmamakla birlikte dekoratif amaçla daha çok kullanılmıştır. Kişinin kendisini ifade etme gücünü temsil eder. Amazonit taşı güçlü filtrelere sahiptir. Mikro dalga ve cep telefonunu dan kaynaklı yayımları çeker.Son derece yatıştırıcı olan bu taş beyin ve sinir sisteminizi sakinleştirecektir.Erkek ve dişi enerjilerinin yanı sıra pek çok kişilik özelliklerinizi de düzene sokar.Amazonit dış etkenlere karşı oldukça duyarlı bir taştır.Bu taş tenle fazla temas ettiğinde rengi solar sıcaklıktan hoşlanmaz.Görüntü olarak yeşim taşını anımsatır kova ve başak burcunu temsil eder.Bu taş rengi itibariyle adeta nehir gibidir ve bu estetik duruşuyla insanlara huzur ve sakinlik verir.Duygusal olarak kişiye mutluluk iletir.Kadınlarda özellikle hamilelik dönemine taşımaları önerilir,doğum önce ağrıları doğum sancısını azaltır ve doğumu kolaylaştırır.Akıl gücü ve anlayış kavramını artırır aşk ve sevgi yönünden iletişimi güçlendirir vede kişiye kendini ifade etme gücü veriri böylelikle kendinizi karşı tarafa daha iyi anlatmanızı sağlar.

Amazonit taşı aşırı heyecan kızgınlık öfke heyecan gibi duygu çıkışlarını dengeler.Bu taş aynı zamanda sağlık açısından da şifalıdır,kalp ve boğaz çakralarını iyileştirir.Kas spazmlarını gidericidir.Bedenin kalsiyum dengesini normal seviyede tutar bu konuda dengeleyicidir eğer fazla kalsiyum varsa vücutta fazlalığı emer.Amazonit taşı akıl gücünü olumlu etkiler zihin açıcıdır bu yüzden özellikle okul döneminde öğrencilerin yanlarında taşımalarında fayda vardır.Her ürün gibi doğal taşlarından piyasada bir çok sahtesiyle karşılaşmak mümkün bu nedenle doğal taş alırken mümkün olduğunca güvenilir yerlerden temin ediniz.

Amazonit taşının etkilerini artırmak için temizleyip arındırmak gerekir bunun için ise çeşmede akan suyun altında en az 5-10 dakika tutmalısınız yada güneş altında en az 1-2 saat bekletmelisiniz. Ayrıca amazonit taşından herhangi bir objeye aksesuara sahipseniz bunlarında yine sirkeli suyla en az 10 dakika ıslatılmış bir bezle silip kurulayınız.Böylelikle değerli taşınız tekrardan olumlu ve şifalı enerjini yükleyecektir ve üzerinizdeki etkisini de artıracaktır eğer arındırma işlemi yapılmazsa değerli taşlar topladıkları negatifliği size ve etrafınıza yaymaya başlar buda size bedensel olarak bağ ağrısı ve mide bulantısı şeklinde yansır.

 

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir