Değerli Taşların Bakımı ve Temizlenmesi
Değerli Taşların Bakımı ve Temizlenmesi

DEĞERLİ TAŞLARIN BAKIMI VE TEMİZLİĞİ

 

Doğal taşlar milyarlarca zaman içinde meydana gelirler; oluşum aşamalarında da bir çok doğal evrime uğrarlar.Taşların bir çoğu kolayca kırılabilen ,ufalanan bir yapıya sahiptir.Mesela selenit gibi taşlar suda eriyebilen taşlardır, cilalı yüzeyleri kolaylıkla çizilebilir ve zarar görebilir.Değerli taşlar bakımından şeffaf kuvars ise temizlenip şarj edilmeye ihtiyacı vardır.Şarj etmekten kastımız bir çok kişinin dokunduğu ve kendi negatif enerjisini yüklediği taşınızı önce arındırmak ve sonrasından kendi enerjinizi yüklemeniz yani şarj etmeniz.Enerji temizliği yapmadan bir değerli taşı üzerinizde bulundurmak size faydadan çok zararı olacak bir durumdur.Kesinlikle bu konuyu hafife almamalısınız negatif enerji yüklü bir taş tüm auranızı enerjinizi olumsuz yönde etkileyecektir.Sizi anlatan tamamlayan değerli taşınızı alıp evinize gediğinizde ilk yapmanız gereken değerli taşınızın temizliği olmalı.Enerji temizliği yönünden anlatılan bir çok yöntem vardır.Biz size birkaç tane etkili olduğunu düşündüğümüz yöntemden bahsedeceğiz.

Öncelikle genel anlamada taşınızın temizlenmesi için kendi doğasından yararlanarak değerli taşınızı toprağa gömün ve taşınızı en azından 24 saat olmak koşuluyla toprakta bırakın, Bu yöntemle negatif enerjilerden arınması sağlanacaktır. Bir diğer yöntem ise taşınızı tuzlu suda bekletmektir, bir kaba bir bardak suyla orantılı olarak 1 tatlı kaşığı deniz tuzu ekleyerek karıştırın ardından taşınızı bu suda 12 saat süreyle bekletin, bu temizlik yöntemi bir çok taş için etkilidir.Ancak bazı taş çeşitleri için bu yöntem önerilmez örnek verecek olursak selenit,kalsir,florit,opal, modavit gibi taşların tuzlu suda temizlenmesi önerilmemektedir.Daha sonra taşınızı akan suyun altında  1-2 dakika süreyle yıkayınız ve tüm negatiflikten kurtuldunuz şimdi gönül rahatlığıyla taşınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bazı taşların ise kendine göre negatif enerjiden arınma yöntemi vardır. Bunlardan bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz. Ametist; akan suda bir süre yıkayarak güneş gören bir yerde en az 30 dakika bekletmek negatif enerjisinden arındırır. Kristal kuvars; taşınızı topraktan 1 gün bekletmek veya tuzlu suya koymak etkili olacaktır. Ayışığı taşı; bir gece ayışığını görür halde bekletmek fakat sabah güneş ışığından etkilenmeden taşınızı almalısınız. Bazı taşlara ise aşırı sıcak veya soğuk su kullanmak zarar verebilir ısı farkından dolayı taşlarda çatlamalar oluşabilir. Taşları vücudumuzun enerjisiyle yüklemek enerji iletişimi kurmak şeklinde kullandığımız taşları bazı aralıklarla temizlemek ve yüklenen negatiflikten kurtarmak daha sonrasında taşın kendi işlevini daha sağlıklı olarak iletmesi için etkili olacaktı.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir