YENİ EKLENENLER
KUVARS
KUVARS

KUVARS ÇEŞİTLERİ

KUVARS ÇEŞİTLERİ

Mavi Kuvars

Başkalarına erişmeye yardımcı olup korkuları azaltır. Zihni yatıştırmakla beraber ruhsal yapımızı anlamamıza sağlamaktadır. Bedendeki organlar için önemlidir. Organların rahatlamasına ve bir nevi meditasyonel özellik sağlaması açısından önem arz etmektedir.

Altın Şifacı

Uzun mesafelr arası buna dünyalar da dâhil iletişime güç katan kuvarstır. Buna melekler ile iletişim de dâhildir. İnsanların birbirleri ile olan duygusal ve sevgisel bağlarını güçlendirmektedir.

Alacalı Kuvars

İçinde dans eden kırmızı iplikçileri vardır. Kök, kalp, beden, bağlarını güçlendirip fiziksel ve ruhsal canlılık vermekle beraber evrensel aşkın ifade edilmesine katkı sağlayan bunu güçlendiren kuvarslardır

Lityum Kuvarsı

Anti depresan kuvars olup deoresyonel hastalıkların tedavisinde katkılıdır. Hiperaktif ve kontrol bozukluğu yaşayan insanların düzelme ve tedavilerinde kullanılmaktadır. Ayrıca odaklanma problemi yaşayanlara da iyi gelmektedir.

Doğal Titanyum Kuvars

Gökkuşağı aura kuvarsı ile aynı özelliklere sahiptir. Evrensel aşkın farkınlığını uyarıp olumsuzlukları çeker. Olumlu ilişkilerin oluşumu ve insanlar ile ilişkilerin karmaşıklıktan kurtarılması ve düzelmesinde etkilidir

Mandalina Kuvarsı

Turuncusu özelliği ile önemli olan bu kuvars ruhun yeniden bütünleşmesini sağlamaktadır. Geçmiş hayatı iyileştirmeye de yaramaktadır. Geçmişten insan üzerinde etki eden ve geçmişten kalan olumsuzlukların atlatılarak geçmişe takılıp kalınmaktan kurtarır.

Mavi Topaz

İsmini Sanskritçe bir kelime olan “tapas” kelimesinden alan taşın etimolojik anlamı “ateş” olarak türkçeye çevrilebilir. Birçok efsanede ve İncil’de ismi geçen Mavi Topaz taşı, günümüzde mücevher sektörünün en gözde taşlarından biridir. Gençliği ve ölümsüzlüğü sembolize ettiğine inanılmaktadır. En yaygın olarak Rusya, Afganistan ve Sri Lanka’da bulunan taş aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas Eyalet taşıdır. Başak burcunun taşıdır ve Aralık ayında doğanlara şans getirdiğine inanılmaktadır. Mavi topaz, takı sektöründe kullanıldığı formuyla, üç farklı mavi tonuna sahiptir: Sky blue, London blue ve Swiss blue. GLAMIRA, kişiselleştirilebilir kadın, erkek, çocuk kategorilerinde yer alan ürünler için AAA kalitedeki topazları seçmektedir. Renk olarak da mavinin en güzel ve topaza en yakışan tonu olan Swiss blue tonunu kullanmaktadır

Berrak Topaz

Düşünce ve eylemlerin farkındalığını artırır duyguları ve hareketleri arındırarak kozmik farkındalığı harekete geçirmeye yarayan taştır. Yapılacak eylem ve hareketlerin nasıl yapılacağını ve hayata atılan adımların ilerde insanın karşısına neler getirebileceği üzerinde olumlu etkiye sahiptir. İleri görüşlülüğü arttırarak altıncı hissi kuvvetlendirir.

Altın Rengi ( Emperial Topaz)

Imperial topaz “değerli topaz” olarak da bilinir. En çok aranan doğal topazdır. Batan güneşin rengi sayılan emperyal topaz, adını 17. yüzyılın Rus çarlarından alır. Bunun nedeni, tsarların Rusya’da mayınlanmış olan pembe topaz değerli taşlarına münhasır hakları olduğunu iddia ediyor. Imperial topaz, doğal olarak oluşan topazın diğer türlerinden daha az yaygındır ve bu da onu daha değerli kılar. Imperial topaz geleneksel olarak kırmızı dikroizm ile turuncu olarak kabul edilir, (bu, ışıkta eğildiğinde, emperyal topaz kırmızı veya turuncu görünebilir), ancak günümüzde daha çok sarı, pembe, kırmızı, lavanta-pembe ve şeftali olarak tanımlanır.

İmparatorluk topaz sarı, pembe veya pembe-turuncu doğal pembe çeşidi çok nadirdir. Brezilya emperyal topaz rengi parlak sarıdan koyu altın kahverengiye kadar değişebilir ve bazen de menekşedir. Imperial topaz kunzit, turmalin, safir ve yakut gibi diğer pembe taşlardan sertliği ile ayrılabilir (8 Mohs ölçeğinde). Yakut ve safir 9, sert ve kunzit ve turmalin daha yumuşaktır. Sarı emperyal topaz da sertliği ile tanımlanabilir; sitrin ve brazilianit daha yumuşaktır. Apatit, florit ve zirkon, pembe ve sarı renkte görülebilen taşlardır, fakat bunlar topazdan daha yumuşaktır. Sarı ve pembe phenakite, trigonal kristal yapısı ile topazdan ayırt edilebilir. SpinelTopaz’dan kübik kristal yapısıyla anlatılabilir. Sarı chrysoberyl, emperyal topazdan daha serttir ve daha yüksek bir refraktif indeksine sahiptir. Değerli berilin belirsiz bölünmesine sahiptir, böylece mükemmel bölünme gösteren emperyal topazdan ayırt edilir.

İlk olarak, emperyal topaz kırmızı dikroizm ile turuncu olarak sınıflandırılmıştır. Günümüzde emperyal topaz daha çok sarı, pembe, kırmızı, lavanta-pembe ve şeftali-pembeyi içerecek şekilde tanımlanmaktadır. Bazen, emperyal topazın rengi gün ışığına maruz kaldığında zamanla yavaş yavaş azalır.

İmparatorluk topaz yarı saydamdır. Çok sayıda kapanımla yüksek netlik gösterir, bu nedenle topaz değerli taşlar çıplak gözle incelenebilir ve “göz temizliği” olduğu tespit edilir, bu da herhangi bir kusurun görülmediği anlamına gelir. Imperial topaz, parlaklığı ve camsı (camsı) cilası için son derece değerlidir.


Sarı Altın Sitrin

Imperial topaz, renge bağlı olarak çeşitli diğer değerli taşlara benzer görünebilir. Aslında, eski Yunanlıların topaz için yanlış krisolit olduğu düşünülmektedir. Turuncu-kahverengi ve emperyal topaz sitrin, zirkon, chrysoberyl, altın beril ve safir ile benzerdir. Pembe emperyal topaz morganit, turmalin, kunzit, gül kuvars ve spinel gibi görünmektedir. Sarı emperyal topaz, chrysoberyl, heliodor, zirkon ve sarı safir ile karşılaştırılabilir. Topaz kimyasal olarak sillimanit, andalusit, kanonait, kiyanit ve mullit ile ilişkilidir.

Imperial Topaz Taş Mitolojisi, Metafizik ve Alternatif Kristal Şifa Güçleri Başa Dön
Antik Yunanlılar, topazın, kullanıcının gücünü artıracak ve hatta görünmezlik sağlayabilecek güçlü bir taş olduğuna inanıyordu. Hem eski Mısırlılar hem de Romalılar Güneş Tanrısı ile sarı topazı ilişkilendirdiler. İmparatorluk topaz, kasım ayında doğanların ve burç burcunun işaretinin doğduğu yerlerin mihenk taşıdır. Aynı zamanda 23. evlilik yıldönümünü anan taştır. Geleneksel Hint inanç sistemlerinde, topazın iletişim ve kendini ifade etmeyi kolaylaştıran boğaz çakrasının kilidini açtığı söylenir. Bu nedenle topazın sanatçılara, yazarlara, kamuya açık konuşmacılara ve kendini ifade etme ile ilgili olanlara faydalı olduğu düşünülmektedir. Bazıları, topazın erkeklerde erkekliği destekleyebileceğine inanmaktadır.

Pembe Topaz

Umut taşı olup güven ve inancı arttırmaktadır. İnsan hayatındaki olumsuzlukların ortadan kalkacağını ve güzel günlerin yaşanılacağına dair inancı arttırır. Özgüven ve liderlik vasıfları üzerinde etki ettiği belirtilmektedir.

Rütile Topaz

Nadir olup geleceği görme için kullanılan topazdır. Altıncı hissin gücü, ileri görüşlülük açısından önem arz eden bir madendir.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir