krisopraz
krisopraz

KRİSOPRAZ TAŞI

KRİSOPRAZ TAŞI

Krisopraz taşı kişilere kutsa bütünün bir parçası olma hissi verir.Derin düşünceleri tetikler.Krisopraz taşı elma yeşili ve limon sarısı rengindedir.Görünüm olarak opak,beneklidir,boyut olarak genellikle küçük ve yuvarlanmış şekilde bulunur.Kolay bulunabilir bir taş olan krisopraz taşı Birleşik devletler, Rusya, Brezilya, Avustralya, Polonya, Tanzanya’da  çıkarılır.Eski insanlar tarafından gerçek aşkı temsil ettiği ve doyasıya yaşanmasını sağladığı yücelttiğe inanılır ve aynı zamanda krisopraz umut ve sevgide kazandırır.Kişilerde yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlar, Kişisel içgörü kazandırır.Kişisel ilişkilerde sadakati teşvik eder.Bu taş kalp çakrasına enerji yükler.

Fiziksel açıdan bedene evrensel enerji verir.İnsanlar arasında sorunlarda affedilicikte yardımcı olur.Fiziksel açıdan güçlü bir toksin atıcıdır. Krisopraz taşı gevşemeye yardımcı olur.Üreme fonksiyonlarını tedavi eder iyileştirdi etkileri vardır.Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korur. Enfeksiyonları giderir.Bu taş ayrıca gut hastalıklarının tedavisinde kullanılmış etkileri görülmüştür.Deri hastalıklarında kalp sorunlarında ve guatrı tedavi edicidir.Halsizliği giderir kişiye enerji yükler daha hareketli bir hal sağlar.Vücuttaki c vitamini emilimini kolaylaştırır.Dumanlı kuvarsla birlikte kullanılması önerilir ve ikisi birlikte mantar enfeksiyonlarına iyi gelir.Strese iyi gelir ve stres kaynaklı mide ağrılarını yatıştırır. Korkulu rüya karabasını engeller rahat bir uyku uyumak için bu taşı yastığınızın altında bulundurabilirsiniz, bu size daha rahat bir uyku uyumanızda yardımcı olacaktır.

Krisopraz taşı  meditasyon yapanlarında sıkça kullandığı bir taştır. Ruhsal yönden derinlik içerisinde bulunmanıza yardımcı olur. Burçlar arasında en çok boğa, ikizler, yengeç, yay ve balıklara etkileri vardır.Şifa yönünden safra kesesi kemikleri dalağı kana ve hücrelere iyi gelir. Krisoprazı Özellikle organlarınız üzerine temas şeklinde kullanın.Bu taş berrak ve kesin düşünceyi temsil eder hoşa gitmeyen durumlar için sorunlarla yüzleşme cesareti verir. Nezaketli ve hoşgörülü olmak konusunda destekleyicidir.Neyle mücadele edilmesi gerekiyorsa ihtiyacınız olan desteği verir. Bedeni duyguları zihni ve ruhunuzu dengede tutar. Zihinsel açıdan insana netlik getirir kafa karmaşalarından arındırır.Konsantrasyonu güçlendirirci etkisi vardır. Burçlar açısından koç,ikizler,aslan,başak,boğa burçlarını ortak etkilediği taşlardandır. Krisopraz taşını bedene temas ettirmek şekilde kullanmalısınız. Kullandığımız taşları bazı aralıklarla temizlemek gerekir ve yüklenen negatiflikten kurtarmak daha sonrasında taşın kendi işlevini daha sağlıklı olarak iletmesi için etkili olacaktı. Krisopraz taşınızı akan suyun altında 5 dakika kadar tutarak arındırabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir