MANYETİT

MANYETİT

Renk Ve Görünüm

Mıknatıs Taşı, sülfit yataklarında, magmatik veya metamorfik kayalarda oluşan, ağır bir mineraldir. Demir ağırlıklıydı Siyah veya demir siyahı, bazen kahverengimsi siyah renkte ve metalik görünümdedir.

Kaynak

Birleşik Devletler, Meksika, Hindistan, Kanada, Romanya, Finlandiya, İtalya

Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Adını karakterinden alır: Magnet (Çekim gücü, manyetik özellik, Mıknatıs). Doğal haliyle en güçlü manyetik etkiyi gösteren mineraldir. Her türlü demir metalini kendisine çeker.
ABD’de bilimsel olarak zihin (beyin) okuma çalışmalarında kullanılmaktadır
Mıknatıs taşı ile Akrep burcu arasında belirgin bir ilişki bulunmaktadır. Belki Mıknatıs taşının karakteristik özelliklerini tam olarak kavrayabilmek için Akrep insanının karakterini bilmek gerekmektedir. Mıknatıs taşının beyin okumada kullanılmaya başlanması gibi, eğer gözlerinizin içine bakıyorsa Akrep insanı da beyninize ulaşan duygu ve düşüncelerinizi okuyor demektir. Biri manyetik özelliğiyle, diğeri karizma ve manyetizma gücüyle çekim gücü oluştururlar. İkisi de siyahın ve karanlıkların, yani bilinmezin ve gizemin temsilcisidir. Zira eksi ve artı kutupları olan mıknatıs taşı, çekim gücü oluşturabileceği gibi (ki bu bile bazı kişilerde boğulma hissi uyandırabilir), sinir sisteminde ve beyin fonksiyonlarında manyetik alan karışıklıklarına, dolayısıyla epilepsi, kalp krizi gibi olumsuzluklara da sebep olabilir. Zira zıt kutuplar birbirini iter. Örneğin birbirini seven eşler arasında aşk ve sevgi duygularını artırabilir de, sevgilileri birbirinden uzaklaştırabilir de.
Yararları için günlük 15 – 20 dakika kadar elde tutulması yeterlidir. .Kolye olarak veya başa yakın kullanılmamalıdır. Çakarları düzenler, Yin ve Yang enerjisini dengeler.

Manyetit (özellikle alt türü olan Lodeston), kişiyi geniş açılı bir görüşe sahip kılar, pozitif enerjiyi artırır, dinçlik oluşturur, doğal yeteneklerin açığa çıkmasını sağlar. Kan dolaşımı sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanın sağlıklı kalmasına yardım eder. Kanama problemlerinin ortadan kalkmasına yardım eder. İç salgı bezlerinin düzenli çalışmasına yardım eder. Ağrıları hafifletir.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir