YENİ EKLENENLER
HERKİMER ELMASI
HERKİMER ELMASI

HERKİMER ELMASI

HERKİMER ELMASI

Herkimer elması taşıyan kişilere enerji ve canlılık verir. İçinizdeki yaratıcıyı ortaya çıkarmakta da bu taş üst düzey enerji verir. Herkimer elması berrak renktedir, pahalı olan bu değerli taş kolay bulunabilirdir. Genellikle kaynak olarak Birleşik Devletler, Meksika, İspanya, Tanzanya’da çıkarılır. Güçlü bir uyum taşı olan herkimerin küçük boyutluları oldukçada berrak görünümde ve göz alıcıdır. Kişilere rehberlik eder telepati tarzında psişik yetenekleri uyarıcıdır. Kişilerin rüyalarını hatırlamasında ve yorumlamada yardımcıdır. Bu taş ruhsal anlamda bilinçli olmayı sağlar. Çakraları temizler enerjinin akmasın destekler. Geçmişe yolculuk etmenizde yol arkadaşıdır. Direnç noktalarınızı belirler ve de bedeni harekete geçirir. Herkimer taşı insanlar arası uyum sağlar ve onları birbirlerine bağlar. Hastalar için şifa verici olarak kullanılır.

Herkimer taşı hafıza güçlendiricidir. En önemlisi herkimer elektromanyetik kirliliği temizler ve radyasyoniçin kullanılır. Stres engeller ve bir ev kafeslemek için idealdir ve bunun içinde büyük bir herkimer taşı gereklidir. Genellikle berrak olan herkimerin yanı sıra nadirde olsa dumanlı herkimerte çıkarılmaktadır. Vücudu toksinlerden arındıran herkimer kan temizler direnç verir. Uykusuzluğa iyi gelir stres kaynaklı baş ağrılarını gidericidir. Dna ve hücresel bozuklukları giderir. Kişideki kronik yorgunluk melankolik ruh hali gibi duygusal karmaşalar depresyon gerilimden kaynaklanan sorunları engeller. Burçlar açısından koç, ikizler, aslan, başak burçların ortak etkilediği taşlardandır. Aynı zamanda kişilerdeki bağımlılıklardan (alkol uyuşturucu) uzaklaştırdığı görülmüştür. İyileştirmenin yanı sıra kehanet geliştirici üçüncü gözü açar altıncı hissi kuvvetlendirir. Duygularınızı kontrol altına almanızı öfke ve duygusal yönden stresinizi atmanızı sağlar. Zenginlik enerjisiyle bolluk bereket getirir. Ağrı kesici özelliği vardır. Kas spazmlarını durdurur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve hastalıklara karşı daha dirençli olmanızı sağlar.

Dumanlı herkimer taşı özellikle güçlü bir topraklama taşıdır. Stres durumlarıyla kolaylıkla başa çıkar özellikle gergin olduğunuzda yatağınızın yanında bulundurmanız faydalı olacaktır. Her şekilde ruhsal doyum bulmanızı sağlayacak olan dumanlı herkimer tatmin edicidir. Negatif enerjiyi etrafınızdan uzaklaştırır. Güçlü ve yüksek enerjiye sahip dumanlı herkimer jeopatik stresi engeller. Kullanım olarak kolye ve küpe olarak takılabilir evlerde obje olarak bulundurulur. Taşının etkilerini artırmak için temizleyip arındırmak gerekir bunun için ise çeşmede akan suyun altında en az 5–10 dakika tutmalısınız yada güneş altında en az 1–2 saat bekletmelisiniz. Ayrıca herkimer taşından herhangi bir objeye aksesuara sahipseniz bunlarında yine sirkeli suyla en az 10 dakika ıslatılmış bir bezle silip kurulayınız. Böylelikle değerli taşınız tekrardan olumlu ve şifalı enerjini yükleyecektir.

İlginizi Çekebilir

LABRADORİT

LABRADORİT Renk Ve Görünüm Her boyutta ve koyu renkli mavi ve sarılı olup ışığı gördüğünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir