OBSİDYEN TAŞI

OBSİDYEN

Renk ve Görünüm

Obsidyen bugün, özellikle cerrahların kullandığı neşterin kesici kısımlarında kullanılıyor.Genellikle siyah renkte ve camsı bir parlaklığa sahip olan bu kayaçlar, geçirdikleri doğal evreler sonucunda gri, yeşil, kırmızı ve kahverengi, altın sarısı ve mavi renklere sahip olabiliyorlar.Bu kayaçlardan en çok bilineni üzerinde beyaz lekeler olan kar taneli obsidyendir.

Kaynak 

Ülkemizde Hasan Dağı, Nemrut Dağı, Rize – İkizdere, Sarıkamış, Kars, Iğdır, Ağrı Dağı ve çevresi, Pasinler ve çevresinde bulunmaktadır Avrupa ülkelerinden İtalya’da (Eolie Adaları, Stromboli) civarında, Yunanistan’da Milos obsidyenin yoğun varlığından bahsedebiliriz ayıca Macaristan Slovakya ve Ermenistan’da  bulunmaktadır.

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Hepimizin geçmişimizde yaşadığı ve bu günümüzü etkileyen olaylar vardır. İşte obsidyen burada devreye girip vücuttaki negatif elektriği alarak rahatlamanızı, olumlu duygularınızın harekete geçmesini sağlar. Kendinizi tanımanızı ve sahip olduğunuz gücü ortaya çıkarmanızı sağlar. Obsidyen özellikleri nedeniyle gerginliğe de sebep olabilir. Bu durumda duygularınızın üzerine korkusuzca gidebilirseniz bu etkiyi hayatınız için olumlu adımlara çevirebilirsiniz. Terapi gücü çok yüksek olan obsidyen stresi azaltır. Aşırı duyarlılığı ve heyecan duygusunu dengeler.

Kişiye espri gücü verir. Özellikle erkekler üzerinde daha fazla enerji sağlar. Mantıklı düşünmenizi ve karar verme mekanizmanızı kontrol etmenizi sağlar. Özellikle fazla alkol alan ve karaciğerinin temizlenip tazelenmesine ihtiyaç olanlar; karaciğerleri üzerine yumruk büyüklüğünde bir obsidyen koyarak 20 dakika beklerlerse obsidyenin o güzel şifası sayesinde karaciğerleri kendini temizlemeye başlayacaktır Diz ve bacak ağrılarında ağrıyı çekmek için kullanılır.

Geleceği okumaya yarayan rüyalar görmeyi sağladığına, doğaüstü özellikler taşıdığına, çevreden gelen duygu ve düşünceleri yansıttığına bu nedenle taşıyan insanın çevresindeki insanların duygu ve düşüncelerini okuyabildiğine inanılmaktadır. Vücuttaki negatif enerjiyi almak için doğal siyah obsidyeni ayaklarınızın altına koyabilirsiniz. Yuvarlatılmış ve kenarlarındaki keskinlik giderilmişse ayaklarınızın altında yuvarlayabilirsiniz.

Ağrı taşı olarak da kullanılan bu kayacı boyundan yukarı bölgelerde kullanmak sakıncalıdır. Kalp hizasının altında kullanılmalıdır. Ağrıyan yere koyabilir, yuvarlatılmış bir obsidyense ağrıyan bölgeye masaj yapabilirsiniz. Masajı hiç işlenmemiş doğal kayaç ile yaparsanız keskin kenarları cildinizi yaralayabilir, bu nedenle sadece uygulamak istediğiniz yerin üzerine koymanız yeterli olacaktır.

OBSİDYEN (APAÇİ’NİN GÖZYAŞI)

Renk ve Görünüm 

Apaçinin Gözyaşı bir tür siyah obsidiyen’dir ama etkisi bakımından çok daha yumuşaktır. Küçük, genellikle pürüzsüz ve suyun etkisiyle aşınmış. Işığa tutulduğunda yari saydam

Kaynak

Birleşik Devletler

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Bu taş da olumsuzlukları besleyebilir ama bunu o kadar yavaş yapar ki tamamen değiştirebilir Apaçinin Gözyaşı negatif enerjiyi emme ve aurayı koruma konusunda mükemmeldir. Toprak çakrasini topraklar ve temizler. Adini, kederli zamanlarda gözyaşı döktüğü inancından almıştır. üzüntüyü hafifletir acıların kaynağını anlamayı saglar ve uzun zamandır tutulan kinleri dindirir. Bu taş analitik becerileri harekete geçirir ve hoşgörüyü yücelti. Kendinize koyduğunuz sinirlari kaldırır ve kendiliğindenliği arttirir.

OBSİDYEN (KARTANESİ OBSİDYENİ)

Renk ve Görünüm

Siyah ve beyaz renklerinde olup benekli siyah, benekli beyaz ve yüzeylerinde kar taneleri şekillerinde her boyutta görülmektedir.

Kaynak

Dünya’nın her yerinde bulunur.

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Sağlık terapilerinin temel taşlarındandır. Terapi gücü yüksektir. Bedensel ve ruhsal olumsuzlukları ortadan kaldırır. Fiziksel ve ruhsal olumsuzluklarla bilinçaltındaki engelleri ortadan kaldırarak dengeli bir hayat sağlar, yaşama sevinci verir. Depresyona ve karamsarlığa iyi gelir. Kaygıyı azaltır ve bilinçaltındaki negatif duyguları temizler. Aşırı duyarlılığı ve heyecan duygusunu engeller, duygu ve düşünceler arasında uyum oluşturur. Erkeksi (güçlü) bir enerji verir. Bu nedenle çalışma arzusu taşımayanların kullanmasında yarar vardır. Espri yeteneğini artırır. Akıl ve mantık gücünü artırır. Zihni bulanıklıktan kurtarır, mantıklı düşünme gücü, problemleri çözme yeteneği sağlar. (Bu yararının görülmesi için takı olarak kullanılabileceği gibi, birkaç gün beş dakika kadar gözleri kaçırmadan taşa bakmak gerekmektedir. Sindirim sistemini düzenler, mide ve bağırsak rahatsızlıklarını giderir.
Geleceği okumaya yarayan rüyalar görmeyi sağlar. Kendimizi tanımamızı sağlar, bize ayna olur.
Bedeni bakteri ve virüslerin oluşturduğu enfeksiyonlardan ve diğer toksinlerden temizler. Grip hastalığını iyileştirir.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir