TERAZİ BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

TERAZİ BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

Terazi burcu aşk tanrıçası Venüs tarafından yönetilir.Tüm burçlar arasından en dengeli burçtur.Ondan daha hoş bir burç yoktur,tüm burçlar arasında en zarif ve kibar terazidir.Teraziler adaleti ve dengeyi temsil eder.Venüs’ün etkisinde güzellik ve sevgi ile donatılmışlardır.Evlilik insanı olan teraziler aile yaşantılarına oldukça önem verirler.Ailesi ve çocukları daima birinci sıradadır terazi burcunda olan her insan kişilik özellikleri bakımından kibardır ve kaba davranışları olan insanlardan nefret ederler ve asla arkadaşlık kurmazlar.Bu burcun insanı sakin yapıya sahiptir telaş yapmaz yapmaktan ve yapandan hoşlanmazlar.

Terazi taşının sembolize taşı pembe kuvarstır. Kuvars grubunun içerisinde en yaygın bulunan türdür.Pembe kuvars aşkı temsil eder aşk sevgi ve kalbin taşıdır.Rengi uçuk pembeden gül kırmızının tonlarına doğru değişir.Pembe kuvarsın faydaları insan sağlığı üzerinde oldukça fazladır.Beden hücrelerini yeniler bu nedenle hem hastalıkları tedavi edici hem de bedenen direnç artırır.Kişinin kendini değerli hissetmesini sağlar,özgüven duygusu verir duygusal dengeleyici olan bu taş güç ve canlılık kaybına karşı koruma sağlar.Zihni kuvvetlendirici özelliği bulunur baş ağrısını giderir.Pembe kuvars diğer adı aşk kristalidir.Bu taşı kullanan terazilere aşk mutluluk getirecek öfke kıskançlık gibi duygulardan arındıracaktır.

Terazi burcunun diğer değerli taşları;topaz,turmalin,akuamarin,lapis aytaşıdır..Terazi burcunun değerli taşı olan topaz genelde mavi yada sarı renginin tonlarındadır.Göz sağlığına iyi gelir, beden ve ruhu dinlendirir.Korku gidericidir bu yönde cesaret verir.Turmalin ise terazilere sezgisel güç ve enerji verecektir düzenli ve rahat uykuya geçi sağlar.Terazi burcunun taşı turmalin gökkuşağının her renginde bulunan Şifalı ve değerli bir taştır.Akuamarin ise deni suyu renginin tonlarında bulunur solunum yolu rahatsızlıklarında tedavi edicidir.Astım bronşit boğaz ağrılarına etkilidir.Bu taşı kullanan terazilere bolluk bereket ve şans getirecektir. Lapisten söz edecek olursak en belirgin özelliği çocuklarda etkilidir solunum yolu hastalıklarına iyi gelir. Tansiyon düzenleyici etkisi vardır aynı zamanda bu taş terazi burcu dışında boğa yay ve kova burçları içinde etkili enerji verir. Son olarak ay taşı terazi burcunda duygusal dengeleyici özellikleri iletir. Ay taşının sevgilileri daha aşk ve şehvet dolu yaptığı söylenmektedir. Hindistan’da kutsal taş olarak kabul edilir.

 

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir