Ametrin
Ametrin

AMETRİN

AMETRİN

Ametrin, Ametist ile sitrin taşının muhteşem ötesi bir birleşimidir.Mor ve sarı renklerinde olan ve tedavi amaçlı kullanılan bu taş şifa yönünden oldukça hızlı ve etkilidir.Rahatsızlıkları tedavi etmesinin yanı sıra altında yatan nedenleride ortaya çıkarma özelliği sayesinden daha çok uzun süreli tedavi gerektirecek hastalıklarda kullanılmaktadır. Ametrin taşı fiziksel alemi daha fazla farkındalıklarla ilişkilendirir, astral yönden yolculukları kolaylaştırıcıdır ve bu yönde kişiyi korur.Stres ve gerilimi yok eder ve sakinleştirir.Meditasyon yapanlarda odaklanmayı kolaylaştırır.İyileştirmenin yanı sıra kehanet geliştirici üçüncü gözü açar altıncı hissi kuvvetlendirir.

Ametrin taşı değerli taşlar arasında oldukça fazla kullanılanlardan bir tanesi son derece enerjik olan ametrin taşı kişilerin hayat kontrollerini elinde tutmasını sağlar.Zihinsel açıdan insana netlik getirir kafa karmaşalarından arındırır.Konsantrasyonu güçlendirirci etkisi olan ametrin derin düşünmenize yardımcı olur.Bu değerli taş dünyada bir madenden çıkarılabilir olmasına rağmen oranı oldukça fazladır bu taşın kaynağı bolivya’daki  anahi madendir.Bu taşta benzersiz güzellikte renklerin uyumlu dansını göreceksiniz içinizi açacak  mor ve sarının uyumu sanki ahenk içersinde dans eder gibi. Ametrinde diğer bir çok taş gibi takı yapımından daha çok kullanılmaktadır.İnsanlara iyimser enerji yüklediği için   daha çok kolye şeklinde taşınması önerilir.Bu taş bünyesinde erkek ve dişil enerjiyi birleştirir.Güçlü arındırma özelliği olan ametrin her şeyin en dibine kadar iner ve tüm olumsuzlukları auranızdan atar.

Ametrin taşı harika bir kan temizleyici ve enerji sağlayıcıdır.Fiziksel yönden bedeni iyileştirir bağışıklığınızı kuvvetlendirir. En önemlisi DNA/RNA’yı dengeler. Ametrin taşı kişideki kronik yorgunluk melankonik ruh hali gibi duygusal karmaşalar depresyon gerilimden kaynaklanan sorunları engeller. Ametrin taşını özellikle hastalıklardan koruyucu olması için çocuk ve yaşlılarda kullanabilirsiniz.Aynı zamanda kişilerdeki bağımlılıklardan (alkol uyuşturucu) uzaklaştırdığı görülmüştür.Düşüncelerinizi saflaştıran duragan bir eneji verir ve kişiyi ön yargılarından arındırır. Gün boyu üzerinizde taşıyarak negatif enerjiden korunabilirsiniz.Kin öfke sinir kızgınlık nefret gibi yerleşik huy olmuş duygularınızdan arındırır.Burçlar açısından koç, ikizler, aslan, başak burçların ortak etkilediği taşlardandır.

Konum: Uzun süreli olarak doğrudan bedene temas şeklinde kullanılmalıdır.

Renkleri: Mor ve sarı

Görünüm : Ametist ve sitrin  karışımı saydam kristal halinde küçük ve yuvarlak boyutlarda

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir