MELEK TAŞI

MELEK TAŞI

Melek taşı yeni çağın farkındalık taşıdır. Barışın ve kardeşliğin simgesi olan bu taşın diğer bir adı selenit  taşıdır. Melek taşı gündelik gerçeklikten ayrılmadan bedene dış yolculuk sağlar.Şifacıların en gözde taşları arasıdan olan melek taşı uyumu yükseltir ve algınızı kuvvetlendirir.Melek taşı milyonlarca yıl basınç altında kalmış ve bu şekilde meydana gelmiştir.Kişilerde ne olursa olsun gerçeği konuşmada yardımcı olur.Yapısal olarak kişiyi daha şefkatlı ve kabullenmesi zor konuları benimsemede yardımcı olur.Zihinsel açıdan eski dönemlerde astrolojik bilgiyi geliştirmede kullanılırdı.Aynı zamanda telepatik iletişimide geliştiricidir.

Melek taşı ruhsal olarak sevgi ve şefkatle doludur. Ruhsal aydınlamalara yol açar insanlara sevgi enerjisi yükler ve yeniden doğuşu kolaylaştırır, iyileştiricidir, psişik kanalları açar. Vücuttaki iltihapları giderir, triod, faranjit gibi boğazla ilgili sağlık sorunlarına iyi gelir. Yatıştırıcı özelliği olan melek taşı dokuları ve kan damarlarını onarır ayrıca diş kemik sağlığına yararı vardır. Emziren annelere süt yapıcı etkidedir. Omurga ve sinir sistemine iskelet yapısına iyi geldiği bilmektedir. Melek taşının pırıl pırıl hoş ve etkileyici bir görünümdedir. Zihin açıklığı veren bu taş duygu karışıklıklarınızı düzenler. Beyaz, pembe, gri, kahverengi, yeşilin tonları, mavi ve çoğunlukla şeffaf renklerde bulunur. Az sayıdaki saydam ve yarı opakları bahsedilen renklerdedir ve sanki elle tutulduğunda sabun gibi bir yapıya sahiptir. Melek taşı bulunduğu ortamı korur huzur ve sakinlik verir. Sinir sisteminde yararlı olan melek taşı epilepsi hastalarının tedavisinde kullanılır. Yoga kursları ve meditasyon yapanlarında sıkça kullandığı bir taş olan melek taşı ruhsal yönden derinlik içerisinde bulunmanıza yardımcı olur. Burçlar arasında en çok boğa, ikizler, yengeç, terazi, balıklara yararlı etkileri vardır.

Melek taşının bir diğer önemli özelliği ise diğer değerli taşlar gibi temizlenip arındırılmaya ihtiyacı olmamasıdır bu taş kendi kendini kötü enerjiden arındırabilen temizleyen bir taştır. Yapısal olarak suyla temas ettirilmemeli ve direk güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. Ev veya iş yerinize yaşadığınız alanlara koyacağınız melek taşından bir obje süs eşyası size ruhsal açıdan iyi gelmekle birlikte gün içerisindeki olumsuz duygu ve düşünceleri sizden uzak tutara dışarıdan gelebilecek tüm olumsuz enerjilere karşı bir kalkan görevi görür. Ayrıca melek taşı sizi negatif enerjiden korur.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir