Taş Zevkleri

Değerli taşların her dönemde ilgi çekici bir özelliği olmuştur. Değerli doğada bulunabilirliği, işlenebilirliiği, rengi vs nedenlerler sınıflara ayrılmıştır. Bazı taşlar (elmas, safir, yakut , zümrüt ) dünyanın dört bir yanında çok değerliyken bazı taşlar ise bunlar kadar değerli olmayabilir. Değerli taşlar kendi içinde ikiye ayrılır değerli taşlar ve yarı değerli taşlar. Yarı değerli taşlar sınıfa giren akik lal , necef vb taşlar değerli taşlara göre doğada çok daha fazla bulunabilir.

Taşlar tarih boyunca süslemenin bir çok alanında kullanıldığı gibi aynı zamanda güç ve iktidarında sembolü olmuştur. Bu güç sahibi taşları genelde güçlü insanların ellerinde bulunan asaların başında görebilirsiniz. Aynı zamanda tarih boyunca bu taşlar tarih boyunca enerji ve şifa veren kutsal cisimler olarak kabul edilmiştir. Bu taşların aynı zamanda astroloji ile de yakın bağları kurulmuştur. Bu bilgilerin güvenilirliği yada bu taşların işlevsel olup olmadığı tamamen kişinin kendi inancı ve hissiyatıyla doğru orantılıdır. Ama şu bir gerçektir ki taşların ışıltısı insanda farklı hissiyatlar yaratıyorsa ve kişileri etkileyebiliyorsa mutlak surette bir enerjileri olduğu söylenebilir. Değerli taşlar işlendikçe ve mağazalarda yer aldıkça değerleri daha da fazla artmaktadır. Ama enerjisel anlamda pırlanta kesim bir elmas ile doğal bir elmasın yaratacağı etki aynı olmalıdır.

Taşların hepsi aslında birer mineral olup canlılık taşımaktadır. Bu taşlar ile geçmişte olduğu gibi günümüzdede insanlar bütünleşmiş ,farklı taşlar farklı insanlar üzerinde farklı etkiler yaratmış ve yaratmaya devam etmektedir. Önemli olan bu taşların nasıl ve ne şekilde kullanıldığıdır. Doğru kullanım ile değerli taşlar enerjilerini daha fazla ortaya çıkaracaklardır. Hamtaş sitesi sizlere edindiği kaynaklar doğrultusunda değerli taşlar ile ilgili her türlü bilgiyi sunmayı hedeflemektedir.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir