Yıldız Taşı
Yıldız Taşı

YILDIZ TAŞI

YILDIZ TAŞI

Yıldız taşı pozitiflik ve bereket taşı olarak bilinir. Yeşil, mavi, kırmızı, kahverengi, şeftali pembesi tonlarında bulunur. Görünümde opak, alacalı parlak partiküller şeklindedir boyut olarak her boyda bulunabilirler. Kolay bulunabilen bu taş genellikle İtalya, brezilya, çin, Hindistan, Rusya, Tibet, nepal’da çıkarılmaktadır. Jeopatik streslere karşı bahçelere veya evlere koruma amaçla konulabilir. Yıldız taşı takmak elektromanyetik sisi emer ve de çevre kirliliğine karşı koruyucudur. Cep telefonunuzun üzerinde taşırsanız size yaydığı zararlı ışınlardan korur. Bu taş negatif enerjiyi geri gönderir kişiyi negatiflikten korur. Psikolojik olarak liderlik gücü verir kararlılığınızı artırır. Bu taşın büyük şifa yi etkileri vardır kekemelik rahatsızlığı olan kişilerde iyileştirme etkisi görünmüştür. Kişilerde algıları açar yaratıcılığı geliştirir. Yıldız taşı öfkeli ve asabi kişilerde duygu kontrolü sağlar. Duygusal yönden kırgınlıkları iyileştirici etkisi vardır.

Yıldız taşı fiziksel olarak kişilere iyilik hissi veriri taşıyan kişilerin kendini iyi hissetmelerini pozitif olmalarını sağlar. Erkek-kadın enerjileri dengeler kalbi canlandırır. Doğumdan itibaren yedi yaşına kadar geçen sürede büyümeyi düzenler. Ruhsal yönden kalp çakrasını yönetir koruyuculuk yapar. Şifalı bir taş olan yıldız taşı timüs bezini, eklem dokularını sinir sistemini korur. Vücut direncinizi artırır ve metabolizmayı tetikleyerek kolesterolü düşürür.Ciltteki deri sorunlarına alerjiye karşı etkilidir.Baş boyun bölgesi sorunlarına iyi gelen yıldız taşı migren ataklarını geçirmeye ve gözlerinizi dinlendirmeye yarar. Karaciğer,kalp,kas ve üreme organlarına etki eder iyileştirir.Fiziksel gücü ve canlılığınızı artırır.

Yıldız taşı genellikle kişilerde pozitiflik için kullanılan taşlardandır yıldız taşını iş yerlerinize odanızın bir köşesinde dekorasyon olarak bulundurabilirsiniz. İşlenmişi yıldız taşını iste takı olarak kullanabilirsiniz. Genel özellikler dışında mavi yıldız taşı özellikle güçşü bir zihinsel iyileştirici zihin açıcı olarak kullanılmıştır. Bunun dışında bir diğer yıldız taşı türü olan yeşil yıldız taşı ise; rahatlatıcı kalbi iyileştirici duyguları kontrol edicidir. Kişide genel uyumu sağlar. Mide bulantısına iyi gelir. Olumsuz duygu ve düşüncelerinizden kurtarır yok eder.Duygu yönünden tam bir iyileştiricidir.Ayrıca bu taş çok eski tarihlerde neşe ve aşk taşı olarak ta bilinirdir.Kalbini yeniden sevgiye açmak isteyen geçmiş üzüntüleri unutup tekrar sevgiye ısınmak kalbinizi tekrar mutlu etmek  için yıldız taşı kullanılabilir.Yıldız taşını direk tene temas şeklinde kalbinizin üstüne koyarak kullanabilirsiniz sizi fazla duygusal yapmadan fazla hassaslaştırmadan yumuşak ve açık yürekli sevecen bir kişi olmanızı sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir