Kalsedon Taşı
Kalsedon Taşı

KALSEDON (KADIKÖY ) TAŞI

KALSEDON (KADIKÖY ) TAŞI

Kalsedon kardeşliği ve iyi niyeti teşvik eden barışçıl bir taştır. Genellikle doğada beyaz, pembe, mavi, kırmızı, gri olarak bulunur. Saydam veya opak bazen ise damarlı olarak bulunan kalsedon tüm boyutlarda olabildiği gibi genellikle jeot veya yuvarlanmış taş olarak görülür. Kolay bulunabilen taşlardan olan kalsedon Birleşik Devletler, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İzlanda, Meksika, Britanya, Yeni Zelanda, Türkiye, Rusya, Breziyal ve Fas’ta bulunabilmektedir. Kalsedo taşı aynı zamanda Kadıköy taşı olarak ta bilinmektedir. Kalsedon taşı Romalılar döneminde İstanbul’un Kadıköy limanında sevki yapılırken limanın o dönemdeki adından alır. Roma döneminden sonra önemini kaybeden kalsedon taşı 1970’li yıllardan sonra tekrardan yıldızı parlayan taşlar arasında yerini almıştır.

Düşünce aktarımını kolaylaştıran kalsedon telepati kurmaya da yardımcı olmaktadır. Kalsedon taşı negatif enerjiyi emer ve sonrasında bulunduğu ortama pozitif enerji yükler bu taşı taşıyan kişilere negatif enerji durumu karşısında adeta kalkan oluşturur. Eski zamanlarda kalsedon taşından gümüş süslü kadehler yapılır süslenirdi. Bunların zehirlenmelere karşı koruyucu olduğuna inanılırdı. Kalsedon taşı zihinsel yönden duygu düşünce ve ruha uyum sağlatır. Kişilerde daha içten olmayı yardım severliği ve cömertliği eli açıklığı işler. Düşmanlığı kini ve melankoliyi pozitifliğe çevirir. Psikolojik açıdan kendinizi iyi hissetmenizi kendinizi sevmenizi sağlar. Açık içten ve sevecen bir kişilikte olmayı bu yönde gelişmeyi sağlar. Olumsuz düşünce ve duygulardan arındırarak kötü rüya görmeyi engeller.

Kalsedon taşı, açık yaralarda iyileştirici ve temizleyicidir. Annelik içgüdüsünü güçlendirir ve anne-çocuk arası bağ kurar. Hamilelik döneminde gebelerin takması süt oluşumunu artırır ve emzirme döneminde süt kesilmesini engeller. Damar içi mineral birikimiyle savaşır. Kişilerde unutkanlık gibi yaşlılık etkilerini azaltır. Kalsedon taşı taşıyan kişiye fiziksel açıdan enerji verir kendinizi daha dinç daha hareket halinde olmayı sağlar. Bedeni duyguları zihni ve ruhunuzu dengede tutar. Şifa yönünden safra kesesi kemikleri dalağı kana ve hücrelere iyi gelir. Kalsedon taşını boynunuza ve çevresine takın toka olarak kullanılabilir. Özellikle organlarınız üzerine temas şeklinde kullanın.

Mavi Kalsedon taşı, yaratıcı bir taştır yeni fikirlerde etkilidir. Zihinsel açıdan esneklik verir, yeni durumları kabullenmeyi sağlar.

Ağaç Kalsedon, berrak ve kesin düşünceyi temsil eder hoşa gitmeyen durumlar için sorunlarla yüzleşme cesareti verir.

Pembe Kalsedon, nezaket ve iyi niyeti temsil eder. Çocuksu merakî ve yeni şeyler öğrenmeye açıklık getirir.

Kırmızı Kalsedon, azim ve güç taşıdır. Ne zaman neyle mücadele edilmesi gerekiyorsa ihtiyacınız olan desteği veriri.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir