BAŞAK BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

BAŞAK BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

Burçlar kuşağının en orta burcu olan başak, toprak elementindendir. Değişken yapıya sahip olan başakların en belirgin özellikleri akıllı zeki kişilikte olmalarıdır. Doğru ve yanlışı kolayca ayır edebilirler ve son derece dikkatli olan başaklar her şeyi önceden değerlendirir ve ölçer tartar karar öyle bağlarlar.Çalışkan ve pratik insanlar hep başak burcundan çıkar yaşamalarındaki en önemli konu iştir.Başak burcu aklın gezegeni olarak adlandırılan Merkür tarafından yönetilir.Ayakları her zaman yere sağlam basar güven ve huzur verici insanlardır.Çevrelerine  güven veren başaklar  yardıma ihtiyacı olan dostlarına her zaman koşarlar.Bu burcun insanları tek düze insanlardır diyebiliriz iç dünyalarında oldukça dikkatli olan başaklar yaşları ilerledikçe sabit düşünceli monoton bir kişiliğe bürünürler.

Başakların sembol taşı karneoldur. Ülkemizde bolca çıkarılmaktadır. Yaşama sevinci ve mutluluk temsilcisidir, fiziksel yönden  canlılık veren bu taş tembelliği giderici etkidedir. Kafa dağınıklılığınızı giderir bulunduğunuz  ortamda o ana yoğunlaşmanızı sağlar.Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan bu taş cinsel güç için faydalıdır.Kişiyi sosyalleştirir aktif ve girişken bir kişilik için faydalıdır.Tansiyon dengeleyici olarak ta bilinen bu taş özellikle düşük tansiyon sorunu olanların tansiyonunu normal seviyeye getirir.Bu taşı taşıyan kişiye güç keyif ve iyimserlik yükler.

Başak burçlarının diğer değerli taşları ise ;Ametist, kuvars kristali,yeşim,limon kuvars turkuazdır.Bu taşların özelliklerini açısından bakacak olursak başak burcu için ametist enerji ve mutluluk vericidir pozitif enerji yükler.Kuvars kristali ise sizi duygusal yönde dengeleyecektir, beyni uyarıcı ve radyasyon çekicidir.Baş ve boyun ağrılarını hafifletir.Yeşim taşı sizi aşırıya kaçan duygularını kontrol altında tutmanız konusunda frenleyecektir,içte korku ve endişenizi alır ve huzur güven verici enerji yayar.Limon kuvars ise onu üzerinde taşıyan başaklara öfke kontrolü sağlar kişileri etkileyen kötü enerjiyi çeker pozitif enerji yükler konsantrasyonu artırır.Değerli taşların bir diğeri olan Turkuaz taşı diğer adıyla firuzedir, çok yönden faydası olan bu taş tılsımlı olarak bilinir.Yaratıcı ifadeyi temsil eder.Takı olarak günlük kullanıma uygundur.Bu taşı taşıyanların iyileştirici güçlerini kuvvetlendirir sadakat ve dostluk taşıdır.Kemiklerin sağlam kalmasını güçlenmesini sağlar bağışıklığı kuvvetlendirir.Özelikleri bakımından en güçlü taşlar arasındadır.Turkuaz taşı kişiye genç ve zinde kalma yönünde enerji verir.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir