YENİ EKLENENLER
Yeşim
Yeşim

YEŞİM TAŞI

YEŞİM TAŞI

Yeşim taşı saflığın ve huzurun taşıdır. Adeta insana mutluluk yükleyen bu taş ikili ilişkilerde pozitif açıdan oldukça etkilidir. Yeşil, turuncu, kahverengi, mavi, mavi-yeşil, krem, lavanta rengi, kırmızı ve beyaz tonlarında görülür. Sabunsu bir his veren yeşim taşı yarı saydam görünümündedir. Pek çok rengi bulunan yeşim taşı nadiren bulunan taşlardandır. Kaynak olarak Birleşik Devletler, Çin, İtalya, Myanmar, Rusya, Ortadoğu’dur.

Yeşim taşı, huzuru temsil eder. Kişilere bulundukları ortamlarda daha huzurlu hissetmesini sağlar. Özellikle sıkıntılı ortamlarda iş yeri huzursuzluklarına karşı bir obje olarak masanızda bulundurmanızda fayda var. Yeşim taşı onu taşıyana koruyucudur tüm kötülüklerden ve olumsuzluklardan korur. Şans ve dostluğu kendine çektiğine inanılır. Sevgililer arası aşkı doyumsuz kılar. Psikolojik açıdan duygu kontrolü sağlar. Yeşim aslında bir rüya taşıdırda diyebiliriz. Alna konulduğu zamanlarda içgörü sağlayan rüyalar görmenize neden olur ve rüyalarımızı hatırlamamızı sağlar. Öfke ve hırçınlıklar karşısında kontrolü sağlar. Arındırıcı bir taştır. Yeşim böbrekleri ve adrenal bezlerini onarırı iyileştirir. Toksin atıcıdır. Üreme ve çocuk sahibi olmaya yardıcıdır. Alyuvar ve akyuvar hücrelerinin oranını dengeler. Kemikleri güçlendirir ve kalsiyum emilimine yardımcı olur. Ağrı kesici özelliği vardır. Kas spazmlarını durdurur. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve hastalıklara karşı daha dirençli olmanızı sağlar. Geçmişe ayna tutmanızı sağlayan bu taşla birlikte öngörülerinizi kendinizi fark edeceksiniz. Her türlü sorunun çözümünden yine enerjisiyle size çözüm yolu gösterir.

Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerinde farklı şifai özelleri bulunur bazılarından bahsetmek gerekirse; Mavi-yeşil yeşim, iç huzur ve sabır veren bir taştır. Kahverengi yeşim topraklama yapar kötü giden ikili ilişkilere karşı yardımcıdır. Turuncu yeşim enerji ve mutluluk verir. Kişiler arası bağları kuvvetlendirir. Güçlü enerjisiyle duyguları yönlendiren bu taş sayesinde ikili ilişkilerinde sorun yaşayan insanlar çok kolaylıkla çözüm yolu bulabilir. Kırmızı yeşim en tutkulu yeşimdir. Aşkla ilgili konularda kişilere yardımcıdır. Beyaz yeşim enerjiyi en iyi şekilde iletir ve karar alma konularında yol göstericidir. Sarı yeşim enerji verir ve bedene uyarıcıdır kişilere canlılık katar. Sindirim ve boşaltım sistemine yardımcıdır.

Lavanta rengi yeşim duygularınızı kontrol eder hasar ve travmaları gidericidir, huzur verir pozitif enerjisi oldukça yüksektir.Net kararlar vermede yardımcıdır duygusal açıdan sizi kontrol altında tutar.Konum olarak uygun bir yer veya yastık altında bulundurabilirsiniz. Yeşim taşınızınsa daha verimli enerji aktarımı sağlaması açısından belirli aralıklarla temizlemenizde fayda olcaktır. Bunun için ise en az 5–10 dakika çeşmede akan suyun altında tutmalısınız veya 1–2 saat aralığında güneşe bırakabilirisiniz

İlginizi Çekebilir

LABRADORİT

LABRADORİT Renk Ve Görünüm Her boyutta ve koyu renkli mavi ve sarılı olup ışığı gördüğünde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir