YAY BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

YAY BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

Yay zodyağın dokuzuncu burcudur. Ateş elementindendir. Yönetici gezegeni jüpiteridir.23 kasım- 21 aralık arasında doğanlar yay burcunun etkisindedir. Yaylar burçlar arasında ideallerine en çok bağlı olanlardır. Bu burcun insanları şanslıdır, iyimser yapıları vardır. Özgürlüklerine bağlılıkları üst seviyededir, coşkuları hiç dinmeyen yaylar çokta huzursuz kişilerdir. Jüpiterin etkisinde yaylar bolluğun ve zenginliğinde temsilcisidir. Yay burcu insaları akıllarını kullanırlarsa başarıdan başarıya tırmanırlar. Bu burcun insanları çift karakterlidir, davranış ve tutumları sürekli değişim gösterir, ufku çok geniş olan yaylar araştırır, gezer, bilgi edinir, tanır, yeni insanlarla tanışır hayatını bu şekilde yaşamayı sever. Yaylar ne kadar aşık olsada özgürlüğü kısıtlansın istemez. Onunla birlikte olan her kişinin bunu göze almasını ister, ancak özgürlüğüne saygı duyan bir partnerle mutlu olabilir.

Gelelim yay burçlarının değerli onları temsil eden taşına, ülkemizde nadir olarak bulunan sodalit yayların sembol taşıdır. İsmini yunanca sodalithas’tan almıştır. Zihnimizi ve düşünelerimizi temizler, ruhu zenginleştirir bunalım ve stres durumlarına faydalıdır. Bu taş yaydığı enerji sayesinde iç dünyamızı aydınlatır. İçe dönük ve pasif kişilerin devamlı takması önerilir. Aşırı duygu iniş çıkışlarınızı dengeler hislerinizi güçlendirir, özgüveni artırır. Yay burçlarının diğer değerli taşları ametist, yakut, akik, lapis lazuli, zirkondur.

Yay burçları için ametist bulunduğunuz çevrede negatif enerjiden sizi korur,pozitif enerji çeker.Kişileri  rahatsız eden duygu düşüncelerden kurtarıcı etkisi vardır.Bir çok kişide canlılık verici özellik gösterir.Bedensel yönden etkileride deri ve hücre yenileyicidir,göz hastalıklarına ve deriye karşı etkilidir.Uykusuzluk çeken yayların  kullanması fayda sağlayacaktır.Ametist taşının ayrıca uyumlu  olduğu burçlar;koç,balık,kova ve başaktır.Yay burçlarının diğer değerli taşı olan yakut aslında özellikleri bakımından her yay burcunun takması gereken burç-taş yönünden ortak bir çok özellikle birleşir.Yakut kişilere özgürlük duygusu verip canlılık katar işte bu noktada özgürlükçü yaylar işte bu taş tam sizlere göre,kırmızı renkli yakut enerjisini çok kolay taşıyan kişiye yansıtır.Yakut taşı yüzük,kolye,küpe,bileklik şeklinde kullanabilirsiniz.Ayrıca şifa yönünden bağışıklık sisteminizi güçlendirir,kan dolaşımını düzenler,ruhsal yönden enerji verir.

Akik taşı yayları ruhsal yönden stresi önlemede yardımcı olup sinirleri yatıştıracak, insanın kendisine olan güveni artacak hoş görülü bir yapıya sahip olmasını sağlayacaktır.Lapis lazuli ise küçük çocuklarda korkularından ve solunum yolu hastalıklarından koruduğu bilinmektedir.Tansiyon düzenleyici etkisi vardır,zihin açıklığı verir.Gelelim son olarak zirkon taşına bu taş yay burçlarının duygusal dengeleyicisidir.Ruhsal yönden huzur verir.Zihni kuvvetlendirir ince ve kalın bağırsak hareketlerini düzenler.Yay burçları eğer ki değerli bir taş edinecekseniz mutlaka burcunuzun etkisinde bir taş kullanmalısınız bu size doğru enerji aktarımı için fayda sağlayacak etkisini daha çabuk hissedeceksiniz.

 

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir