Serüzit Taşı
Serüzit Taşı

SERÜZİT TAŞI

SERÜZİT TAŞI

Serüzit taşı, kişileri bulundukları ortamda rahat hissetmeye yardımcı olan topraklama taşıdır. Beyaz, gri, gri-siyah, sarı renklerine sahiptir. Genellikle görünümü beyaz veya sarı parlak kristaller veya gri ve siyah granüller şeklinde genel olarak ta bir matris üzerinde bulunur. Çıkarıldığı bölge Namibya’dır. Bu taş genellikle uzmanlaşmış dükkânlarda bulunabilir. Serüzit taşı dünyayı kendi evleri gibi hissetmeyenler için özellikle faydalıdır. Uzaklık ve özlemi dindiricidir. Kişiyi bulunduğu her yerde evinde sevdiklerinin yanında ve huzurlu hissetmesini sağlar. Serüzit taşı yıldız şeklinde veya kayıt tutucu şeklinde biçimlenebilir. Serüzit büyük bilgelik ve karma amaca uyum sağlar. Meditasyon onların sizin için tuttukları eşsiz bilgileri ortaya koyar. Yıldız serüzit taşı, dünya dışında temas kurar bu konuda size yardımcı olur. Geçmişi keşfetmede geçmiş yaşamdaki insanları tanımaya şuanda nerde oldukları konusunda yardımcı olur. Geçmiş ve şimdiyle bütünleşik olmayı sağlar. Kişilerin geçmişlerini ve geleceklerini analiz eder.

İş hayatınız ve veya keyif yolculuklarda tatillerde yarar bulabileceğiniz bir taştır. Farklı kişi ve kültürlere alışmanıza yardımcı olur. Kısa dönemli anlaşmalarda ve iç yönden duyarlı ve dirençli olmaya uyum sağlar. Karar almada önemli anlaşma ve imzalarda durumu analiz etmeye mantıklı kararlar vermede etkili bir taştır. Kişilere yaşadıkları durumlar karşısında daha anlayışlı ve pozitif yönden bakmada yardımcı olur. İletişiminizi genişletir daha anlaşılır olmanıza destek sağlar. Sağ ve sol beyin yarım kürelerini dengede tutar kişilerin yaratıcı düşüncelere sevk eder. Sanatla ilgilenen kişilere faydası oldukça fazladır serüzit kişinin düşüncelerini pozitif yönde etkiler. Serüzit taşı iksiri böcek önleyicidir. Bu taşı evlerinizde ve bitkilerinize gelebilecek her türlü böcekten korumak için evinizde bulundurabilirsiniz.

Serüzit taşı, canlılık enerjisi veren mükemmel bir taştır. Özellikle müzminleşmiş hastalıklarda olanlar için tedavi destekleyicidir. Sinir sistemi hastalıklarında etkilidir. İstem dışı duygu düşünce  ve hareketleri iyileştirir. Kas, kemik sistemine etki eder.Parkinson hastalığına yararları görülmüştür.Uykusuzluk sorunu çeken ve karabasan gibi kötü uyku durumlarında ve rüyalarda etkilidir koruyucudur.Kullanım olarak serüzit taşını hastalıklı bölgenize şifa için temas şeklinde yerleştirin.Ev ve bitkileri böcek gibi haşerelerden korumak için iksir olarak kullanılır. Serüzit taşınızı belirli aralıkla temizlemelisiniz bunun için  öncelikle genel anlamada taşı temizlemek  için kendi doğasından yararlanarak toprağa gömün ve taşınızı en azından 24 saat olmak koşuluyla toprakta bırakın, Bu yöntemle negatif enerjilerden arınması sağlanacaktır

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir