OĞLAK BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

OĞLAK BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

Zodyağın onuncu burcu olan oğlak toprak elementindendir. Oğlak burcunun genel özelliklerini incelersek, kendinden emin güçlü kişilikler ve  sarsılmaz yapıları vardır.Her ne kadar insanlara karşı mesafeli dursa da oğlaklar içlerinde sevgi ve ilgiyi seven birisi vardır.Özgüveni yüksek olan oğlak burçları kendilerine fazlaca önem veririler ve onlara mantıksız gelen her şeye karşı aşırı hassas olurlar.Azimli olmak oğlak burçlarının anahtar kelimesidir.Gelenek ve göreneklerde oğlak burçları için önemlidir aileci yönleri baskındır.Oğlak burçları diğer tüm burçlara göre daha sabırlı ve mantıklıdır çalışkan, güvenilir, kararlı, istekli  azimli kişiler hep bu burcun insanıdır.İyi eş anne-baba olurlar olumsuz yönleride dik kafalı kötümser kuşkucu kindar yalnızlı meraklısı oluşlarıdır.

Oğlak burçlarının değerli taşı jasperdir. Tüm taşların anası olarak bilinir. Sabır taşıdır, sarı, kırmızı, yeşil, kahverengi tonlarında bulunur.Jasper taşı güçlü enerjiye sahiptir tedavi edici özelliği yüksektir.Oğlak burcunda kişinin kendisini sağlıklı hissetmesini sağlar, beden sağlığında karaciğer dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.Güç ve cesaret taşıdır, oğlak burcu kadınlarında hormon dengeleyici olarak kullanılması önerilir.Oğlak burçlarının diğer değerli taşları; akik, dağ kristali,dumanlı kuvars mercandır.

Özellikleri bakımından dağ kristali oğlak burcuna güç ve canlılık verecektir. Duygusal yönde dengeleme yapar sizi mantıklı karar almaya yöneltir. Tene temas şeklinde kullanılmalıdır. Bu enerji aktarımları yönünden daha iyi etki sağlayacaktır. Fakat uzun süre üzerinizde taşırsanız enerjisi tükenir ve negatifliği geri aktarabilir bu durumda size baş ağrısı bulantı şeklide yansır. Böyle bir durum karşısında taşınızı bir gün süre ile toprağa gömmelisiniz. Yine bu burcun taşı olarak bilinen dumanlı kuvars sakinlik veriri, sinir sistemine iyi gelir, el ayak rahatsızlıklarında da ayrıca etkilidir. İletişim bozukluklarında etkisi görülmektedir. Panik atak rahatsızlığı olan kişilere iyi gelir. İyi bir uyku ve rahatsız edici rüyalardan korur. Yaşadığı kötü olaylar karşısında kişiye güç verir genel anlamda güç ve yaşama sevinci  enerjisi yüksektir. Akik taşı özelliklerine bakacak olursa beden ve zihin yönünden kuvvetlendirici, uykusuzluk ve korkulara karşı faydalı metabolizma düzenleyici,bedenle teması halinde ağrı kesici diş ve kemik güçlendirici etkisi bulunur.Akik taşı kişiden gelen heyecan duygusunu alıp aynı anda cesaret vermektedir.Konuşma sıkıntısı çeken kişilerde olumlu etkisi olduğu görülmüştür.Mercan taşı ise bir çok hastalığa iyi gelir tedavi edici enerjisi yüksektir.Kuran-ı kerimde adı geçen sayılı taşlardandır.Sedef hastalığı denilen deri hastalığına ve bir çok cilt tedavisinde etkilidir.

 

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir