BALIK BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

BALIK BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

 Balık burcu zodyağın son burcudur ve bu yüzden aslında daha önceki tüm burçların özetidir. Sonsuzluğun burcu olduğunu da söyleyebiliriz. Balık burcu için ölümü yeniden doğumu ve reenkarnasyonu simgeler denilebilir. Balık burcu insanları çevresindeki insanlardan daha üstün bilgi beceri ve yetenekte de olsalar belli etmezler bunun sebebi balıkların alçak gönüllülüğündendir. Genel olarak sakin görünen balıkların içinde fırtınalar koparda belli etmezler. Balıkların çoğu duygusal yapıdadır tıpkı sonsu denizler gibi derin ve sonsun kişilikleri vardır. Balık burcu bütün burçlardan özellik alarak yaratılmıştır. Her burçtan bir şeyler taşır, sezgileri tahmin edilemez boyutta kuvvetlidir. Son derece merhametli duygusal ve şefkat vericidirler. Tatlı dilli olan balıklar konuşma yetenekleri sayesinde insanların kalbini kolayca kazanır.

Balık burcunun değerli taşı ametisttir. Kuvars grubunun en bilinen ve talep gören taşıdır. Ametist, enerji mutluluk huzur ve canlılık vericidir. Enerjisi çok fazla olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı etkisi vardır. Şifa yönünden en güçlü taştır mor ya da mavi-mor tonlarındadır. Eski çağlarda sarhoşluğu yok edici taş olarak bilinirdi. Balık burçlarını temsil eden ametist onlara olumlu enerji verecek, rahatsız eden bazı duygu ve düşüncelerden arındıracaktır. Bu taşın enerjisi direkt olarak sinir sistemine etki eder bu yüzden sakinlik vericidir aynı zamanda ametist özellikle pembe kuvars taşıyla birlikte kullanılırsa zihne kuvvet verir.

Balık burçlarının diğer değerli taşları; akuamarin, mavi safir, mercan, kantaşıdır. Akuamarin deniz suyu anlamına gelmektedir. Büyük ve temiz kristal parçaları şeklinde bulunur ve en güzelleri Rusyada çıkarılır.Bu taş balık burcunda beden ve zihin ilişkisinin çekimini kuvvetlendirir.Utangaçlığınızı yenmenizi sağlar sıkılgan ve negatif enerjinizi çeker.Akıl ve mantık gücünüzü geliştirir.Mavi safir taşı,zihninizde dağınıklık oluşturan olumsuz duygu ve düşüncelerinizden korku ve endişelerden kuruntularınızdan sizi arındırır.Safir arkadaşlık ilişkilerinde uyum ve samimiyeti simgeler.Beden sağlığınız açısında inse kalbi böbrekleri güçlendirir.Göz,deri ve cilt sorunlarına iyi gelir.Ayrıca duygusal yönden  aşkta sadakat sevgi uyum sağlar kuşkuları yok eder.

Mercan taşı ise özellikleri açısından balık burçları için sevgi durumunu temsil eder, buna bağlı olarak duygusal ilişkilerimizi kuvvetlendirir. Beden şifa olarak karaciğer ve midede etkilidir. Balık burçlarında kan taşı, pozitif düşünceler üzerinde oldukça etkili bir taştır mutluluk taşıda denilir kendinizi olan güveninizin artırmak için kullanılabilir Depresyon gibi ruhsal sorunlarınızın tedavi ediminde etkilidir.Bunun yanı sıra negatif enerji toplar ve ruhsal olarak sizi iyileştirir.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir