Karnelyan Taşı
Karnelyan Taşı

KARNELYAN TAŞI

KARNELYAN TAŞI

Karnelyan sizi içinde bulunduğunuz anın tadını çıkarmaya gerçekliğine indiren ve orada tutan enerjisiyle bağlayan güçlü bir taştır. Karnelya taşı yaklaşık olarak beş bin yıllık bir geçmişe dayanır. Özellikle roma döneminde mühürlü yüzüklerde kullanılmıştır. Karnelyan taşı genel olarak kırmızı, turuncu, pembe ve kahverengi tonlarında bulunur. Görünümü küçük parlak kabarcık şeklindedir ve genellikle sudan aşınmış bir şekilde veya yuvarlanmış oluşumlardır. Kolay bulunabilir olan karnelyan taşı Brintanya, Hindistan, ÇekCumhuriyeti, Slovakya, Peru, İzlanda, Romanya çıkarılır. Karnelyan yüksel enerjili bir taştır ve dengeleyici özelliği vardır. Karnelyan taşı kişideki yaratıcılığı ortaya çıkarır ve bu yönü kullanmasını geliştirmesi sağlar. Ayrıca karnelya taşı diğer değerli taşları temizleme özelliğine de sahiptir. Psikolojik yönden hayatı her yönüyle kabullenme ölüm korkusu gibi durumları yenme özelliği gösterir. Eski zamanlarda insanlar bu taşı ölümden sonraki yolculuklarda ölüleri korumak için kullanılmış.

Karnelyan taşı kişilerde hayattaki olumlu seçimlerinde destekler cesaret vericidir, apatiyi ortadan kaldırır. Başarıya ulaşmak için her türlü motivasyonu enerjisiyle kişiye geçirir. Karnelya kendinize güvenmenize yardımcı olur pozitiflik yükler ve kişiyi yaptığı işte başarıya götürür. Olumsuz koşullanmaları giderir ve azim verir. Zihinsel olarak güçlendirici olan karnelya analitik yetenekleri geliştirir. Meditasyon yapan kişilerde harici düşüncelerden uzaklaştırır. Bu taş taşıyan kişiyi duygusal yönden kötü duygu durumlarından uzak tutar gerek kendi düşünceleri gerekse karşıdan gelebilecek kin öfke nefret gibi durumlarda adeta kalkan görevi görür ve yaşama sevinci verir. Karnelya yaşam gücü ve enerji doludur. Metabolizmayı uyarırı ve güçlendiricidir. Kök çakraları harekete geçirir. Dişi üreme organlarını etkiler ve doğurganlığı artırıcıdır. Bu taş kişilerdeki cinsel isteksizlikleri gidericidir ve aynı zamanda iktidarsızlığın üstesinden gelir. Yeni başlayacağınız her konuda azim ve cesaret için mutlaka karnelya taşı yanında bulundurmalısınız bu size gerekli desteği sağlayacaktır. İşte başarı yeni imzalanacak anlaşmalar gibi kariyer konularında yüksek enerji verir.

Karnelya taşı kişide vitamin ve mineral emilimlerini güçlendirir, organlara ve dokulara kan depolar. Bedendeki sıvıları kontrol eder böbreklere etkilidir. Kemik ve bağ dokularını iyileştirir. Karnelya çeşitlerini incelersek; pembe karnelya ebeveyn çocuk ilişkileri temsil eder ilişkinin gelişmesini iletişimi sağlar. Özellikle istismar veya dayak mağdurlarında sevgiyi ve güveni sağlar. Kırmızı karnelya taşı kişilere aralarında sıcaklık ve enerji verir özellikle miskinlikle mücadelede canlılık enerji vericidir.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir