HEMATİT TAŞI

HEMATİT TAŞI

Hematit taşının enerjisiyle ayaklarının yere sağlam basmasını sağlayacaktır. Genellikle gümüş ve kırmızı renktedir. Cilalanmamış hematit kırmızı ve gridir. Cilalandığında ise parlar. Kolay bulunabilir olan hematit genel olarak Britanya, İtalya, Brezilya, İsveç, Kanada, İsviçre’de çıkarılır. Özellikle topraklama yapan bu taş korumada da oldukça etkilidir. Kişilerin içsel direncini artıran hematit taşı zihin beden ve ruh ile uyum içerisindedir. Bazı durumlarda bedene dış yolculuklarda eşlik eder. Olumsuzlukları yok eden hematit taşı negatif enerjilerin aurayı etkilemesini engeller. Psikolojik olarak kişiye güç verir. Özgüveninizi artırır akıcı konuşmakta etkilidir. Çekingen içe kapanık kişilerde daha dışa açım sağlar. Güvenilirliği geliştiricidir ve de insanların size olan güvenlerini artırır. Bu taş ile kişi sınırlarını aşar kendinden emin ve cesur şekilde hayatına yön verir. Kaygılarınızdan da arınmak için oldukça önemlidir.

Bağımlı olduğunuz durumlarda size kurtarıcı olan hematitle bağımlılık ve takıntılı olduğunuz durumlardan kurtulmanız çok kolay olacaktır o muhteşem enerjisi ile sizi adeta büyüsü altına alır ve duygularınızı kontrol etmenizi sağlar. Olaylar karşısında daha mantıklı olmayı hatalarınızla yüzleşirken onlardan dersler alarak yolunuza devam etmeyi sağlayacaktır zihni kuvvetlendiren hematit sizinle birlikte bir bütün olur. Konsantrasyon ve odaklanmayı artırır hafıza ve özgün düşünceyi destekler. Her türlü sorunun çözümünden yine enerjisiyle size çözüm yolu gösterir. Fiziksel açıdan hematit taşının kanla büyük bir bağlantısı mevcuttur yeniler akışı düzene sokar güçlendirir. Aynı zamanda anemi ve kan hastalıklarının tedavisine de iyi gelir. Bedendeki ateşi alır.

Hematit taşı vücutta böbreklerin sağlıklı çalışmasını kanı temizlemelerine ve dokuları yenilemelerine yardımcı olur. Demir emilii ve hücre oluşumlarını harekete geçirir. Bacak kramplarını karpal tünel sendromu gibi durumlara iyi gelir. Eski zamanlarda ateş için, ateşli hastalıklarda iksir niyetiyle kullanılmıştır. . Taşları vücudumuzun enerjisiyle yüklemek enerji iletişimi kurmak şeklinde kullandığımız taşları bazı aralıklarla temizlemek ve yüklenen negatiflikten kurtarmak daha sonrasında taşın kendi işlevini daha sağlıklı olarak iletmesi için etkili olacaktır. Hematit taşınızınsa daha verimli enerji aktarımı sağlaması açısından belirli aralıklarla temizlemenizde fayda olcaktır. Bunun için ise en az 5–10 dakika çeşmede akan suyun altında tutmalısınız veya 1-2 saat aralığında güneşe bırakabilirisiniz.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir