Kalsit Taşı

KALSİT TAŞI

KALSİT TAŞI

Kalsit taşı güçlü bir enerji temizleyici aynı zamanda kişide enerji yükseltici bir taştır.Kalsit taşının rengi genellikle yeşil, mavi, turuncu, şeffaf, kahverengi, pembe, gri, kırmızı’dır. Kolay bulunabilir olan kalsit taşı yarı saydam ve mumsu yapıda genel olarak damarlı (renk açısından iyileştirmek için asit kullanılmış olabilir bu gibi taşlarda) her boyutta olabilen bazen yuvarlanmış şekillerdedir.Kalsit taşı çıkarıldığı yer Birleşik Devletleri, Britanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Peru, İzlanda, Romanya, Brezilya’dır.Element olarak toprak-su-ateş kalsit doğada en çok bulunan minerallerdir.Kalsit taşı bulunduğu ortamdaki negatifliği temizler sadece bir odada bile bulunması evin her bölümde enerjinizi yükseltecektir.Bedende bulunan hareketsiz enerjinizi ortadan kaldırır.Kalsit taşı aktif bir taştır ve taşıyan kişilerde gelişmeyi ve büyümeyi hızlandırır.Bedeni dış yolculuklara çıkışlarda kolaylık sağlar.Kalsit taşı yüksek bilinçle bağlantılı olarak ruhani deneyimler kazandırır.

Kalsit taşı, ruhsal yönden gelişimi hızlandırır ve ruhla beden arası bağı kuvvetlendirir. Psikolojik olarak duygu ve zekâ arasında bağ kurar. Kalsit taşı pozitif etkisi yüksek olan bir taştır. Özellikle de kişi umudunu kaybettiğinde moral ve motivasyonunu kaybetmişse kendinde hiçbir şey yapacak istek bulanmıyorsa kalsit size tün düzeylerde yüksek enerjiyle dolmanızı sağlayacaktır. Kalsit taşı zihinsel açıdan daha anlayışlı ve konular üzerinde analiz yeteneği verir. Hoş görüye yönlendirir hafızayı güçlendirir. Hafıza güçlendirici yönüyle kalsit kişilerde akılda tutmayı sağlar. Çalışma bilgi ve zekâyı kullanmada oldukça enerjisi yüksektir. Kalsit taşı kişiler üzerinde duygusal açıdan stresi yok eder olumlu düşünmeye sevk eder ve mutluluk yükler. Kalsit dengeleyici bir taştır bu açıdan her duygu durumda kontrollu olmayı sağlar.

Kalsit taşı, fikirlerinizi gerçekleştirme şansı tanır kişinin kendisine olan güveninin gelişmesini sağlar. Tersliklerin üzerinden kolaylıkla gelmenizi sağlar. Bedendeki tüm çakraları dengeler düzene koyar ve onlara enerji verir. Şifa yönünden kalsit taşı boşaltım sistemine etki eder. Kemiklerde kalsiyum emilimini destekler kireçlenme gibi sorunların üzerinde etkilidir. Vücut direncinizi artırır ve metabolizmayı tetikleyerek kolesterolü düşürür İskelet sistemini güçlendirir. Kalsit taşı kan pıhtılaşmasını dokuların iyileşmesinde etkilidir. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve özellikle küçük çocuklarda büyümeyi sağlar. Geçmişi serbest bırakılmasını sağlar. Travma  veya stres sonrası kullanılması faydalıdır. Olumsuz duygu ve düşüncelerinizden kurtarır yok eder. Kalsit taşını konum olarak uygun bir yere yerleştirin veya tene temas şekilde kullanın. Takı olarak kullanılabilir veya yatağınızda baş ucunuzda bulundurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir