FLORİT TAŞI

FLORİT TAŞI

Florit son derece koruyucu bir taştır. İç dünyanızda dış etkenlerle mücadelede farkındalığınızı artırmada oldukça yardımcıdır. Florit taşı berrak mavi, yeşil, mor, sarı, kahverengi tonlarındadır. Genel olarak saydam kübik veya sekiz yüzeyli bulunan taşlardır. Kolay bulunabilir olan florit çoğunlukla Birleşik Devletler, Britanya, Almanya, Norverç, Çin, Meksika ve Breilyada çıkarılmaktadırSertlik olarak diğer değerli taşlara göre daha narin ve kırılgan olan florit kolay çizilebilir bir taştır. Florit aurayı temizler ve dengeler. Bilgisayar telefon kaynaklı elektromanyetik tüm etkilerden korur. Uygun kullanımlarda jeopatik strese karşı kişileri korur. Kişilerden negatif enerji ve stresi çeker adeta koruyucu bir kalkan görevi alır. Bedende şifa açısından ters giden tüm durumlara karşı savaşır temizler arındırır ve düzene sokar. Ruhsal enerji veren florit taşı topraklama yapar ve güçlendirir.

Günlük hayatta enerjisiyle canlılık veren florit taşı  olumsuzluklar karşısında içsel açıdan destekler beyni güçlendirir negatiflikten arındırıcıdır. Kişilerin bastırılmış duygularını çözüm için açığa çıkarılmasında yardımcıdır yön vericidir. İnsanlardaki özgüveni artırır akıcı konuşmayı destekler. Duygusal açıdan florit taşı dengeleyicidir aşırılıklarını kontrol altına alır. İlişkilerde duyguları ortaya çıkarmaktan cesaret verir. Şifa yönündende bir çok faydası olan florit enfeksiyon rahatsızlıklarında arındırcıdır. Dişlerde kemiklerde kuvvetlendiricidir. Virüslere karşı özellikle etkileri görülmüştür. Cilt problemleri deri hastalıkları alerji durumlarına kullanılması önerilir. Saç dökülmesi gibi sorunlarda önleyicidir. Mide rahatsızlıkları ülserde tedavi destekler. Soğuk algınlığı grip faranjit gibi solunum yolu sıkıntılarında etkilidir. Renklere göre farklılıklar gösteren özelliklerini ele alacak olursak;

Mavi Florit Taşı; Yaratıcılığı geliştirir, düşünce özgürlüğü akıcı konuşma sağlar

Berrak Florit Taşı; Taç çakraları harekete geçirir ve auranıa enerji veriri bu taş diğer değerli taşlarla birlikte kullanıldığı zaman etkisini artırır.

Yeşil Florit Taşı; Vücutta bulunan fazla enerjiyi topraklar. Duygusal açıdan kontrol altında olmayı sağlar. Negatif enerji emicidir.

Mor Florit Taşı; Mükemmelli bir meditasyon taşıdır özellikle bu açıdan kullanıldığında faydası en yüksek dozda etki eder. Kemikleri kuvvetlendirir.

Sarı Florit Taşı; Vücuttaki tonsinleri atar kanı temizler kolestrol düzenleyicidir.

İtriya Florit Taşı; Diğer floritlerden biraz farklı olan bu değerli taş zenginlik ve bereketi çeker zihin kuvvetlendiricidir.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir