ELMAS 
ELMAS 

ELMAS

ELMAS 

Elmas taşı saflığın simgeler. Şeffaf beyaz, sarı, mavi, kahverengi, pembe renklerindedir. Kesilip cilalananları saydam değerli bir taş halini alır. Oldukça pahalı olan bu taş Afrika, Avustralya, Brezilya, Hindistan, Rusya, Amerika Birleşik Devletlerinde çıkarılır. Saf beyaz ışığa sahip bu taş yaşamınızı uyumlu hale getirmenizi sağlar. Kişiler arası ilişki kurulmasında uyum etkisi yaratır oldukça göz alıcı takılar yine elmastan işlemelerle yapılabilmektedir. İkili ilişkilerde birlikteliklerde sevgi ve saygı getirir. Özellikle evlilerde eşler arasında özellikle erkeklerde eşlerine karşı sevgi artırdığına inanılır. Sadakati simgeler ve güven vericidir. Elmas binlerce yıldır zenginliği simgesini oluşturmuş ve insanlar için çok değerli bir taş olmuştur. Bereketi çektiği bir dışa yansıma olarak kabul edilir. Elmas taşının bir diğer önemli özelliği ise eletromanyetik stresi engellemesidir Elmas taşı enerjinizi artıracak ve size canlılık katacaktır.

Elmas her zaman enerjisi mükemmel olan ve hiçbir zaman kötü enerjiyi içinde barındırmayan bir taştır. Kendisini taşıyan kişilere enerji yükler canlılık verir. Diğer bazı taşlarla birlikte kullanıldığında âdete şifa kaynağıdır diyebiliriz. Çünkü diğer taşlarla da yan yana geldiğinde enerjisiyle onları etkiler ve enerji yükseltir. Psikolojik açılardan insana kattıkları ise cesaret ve korkusuzluk verir. Elmas kişilerin zihninde bulunan acıları yok eder.Yeni başlangıçların taşıda denilebilir elmasa insanlara verdiği yüksek enerji ve cesaretle kolaylıkla yola çıkabilirsiniz.Son derece yaratıcı olan elmas taşı hayal gücünü ve yeni şeyler üretmeyi teşvikler.Zihinsel olarak zekayla yüksek bağlantıları vardır canlandırır ve aydınlanma sağlar.Elmas görüşü iyileştirici ve beyne faydalıdır olumsu düşünce ve beyni yoran negatiflikten arındırır.Alerjilere ve kronik durumlara iyi gelir.Metabolizmayı yeniden dengeler.

Elmas şifa olarak etkileşim içinde olduğu tüm taşların görevlerini enerji ile destekler örnekleme yapacak olursak ametisin işlevlerinden olan ve uykusuzluk için yastıklarında bulundurmaları  hem uykuya geçişi kolaylaştırır hem de kabus kötü rüya görmeyi engeller elmasla birlikte kullanıldığı zaman bu etki enerjisi ikiye katlar ve kişilerin uygu problemleri ortadan kalkar daha sağlıklı bir uyku almayı sağlar.Bu iki taş bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirir böylelikle kolay hasta olmanızı engeller

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir