KOVA BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

KOVA BURCU VE DEĞERLİ TAŞLARI

Kovalar burçlar arasında en uyumsuz burç olarak düşünülür, deneyselliğin, özgürlüğün ve sezgilerin burcudur. Fazlasıyla havai olan kovalar aslında her zaman ayakları yere sağlam basan kişilerdir. Kova burçları özgürlüklerine aşıktır. Özgürlük onlar için yaşam biçimidir, hayatın değişmez kuralıdır. Bu yüzden aşk yaşantılarında her zaman sıkıntı çeker ve uzun süreli ilişki yürütemezler. Kova burcu akılcıdır, sezgilerini ve hayal dünyalarını kullanırlar ve bu şekilde kovanın istediğine ulaşması oldukça kolaydır.

Kova burcunun sembol taşı florit’tir. Bu taş yeşil renkte olmasına rağmen ışıkta morun tonlarında parlar, şeffaf ve yarı şeffaf hallerde bulunurlar. Sarı, kırmız, yeşil, pembe, mor renklerde olabilirler. Bu taş mutluluğu temsil eder duygusal anlamda dengeleyicidir. Kişilerin geçmiş düşüncelerinden arınmasını sağlar. Duygusal anlamda kötü düşüncelere kapıldığınızda florit size düşüncelerde arınmada yardımcı olacaktır. Boyun bölgenizde kullandığınızda dikkatinizi kolayca toplamanızı sağlar. Kararsız kaldığınız konularda size cesaret verir. Bu taşın enerjisi size sakinlik ve huzur verecektir.

Kova burçlarının diğer değerli taşları ise; safir, akuamarin, aytaşı, kuvars kristali, zirkondur. Bu taşların  özellikleri bakımından inceleyecek  olursak safir kovalara buçlarının özelliğinde olduğu gibi özgürlük verir,aşkta sadakat sağlar güven vericidir.Ayrıca safir taşının iyileştirici ve sakinleştirici etkisi de bulunmaktadır. Akuamarin ise deniz suyu renginin tonlarında bulunur solunum yolu rahatsızlıklarında tedavi edicidir. Farkındalığınızı artırcaktır olaylar karışında daha cesaretli ve konuşabilir bir yapıya bürünmenizi sağlar. Taşıdığı özelliklere bakacak olursak kova burçları için kullanması en ideal taşlardan biridir. Kişiyi olumsuz enerjiden arındırır. Astım bronşit boğaz ağrılarına etkilidir. Bu taşı kullanan kişilere bolluk bereket ve şans getirecektir. Bir diğer değerli taş olan aytaşı ise kovaların yaratıcılıklarını fark artıracak zirveye taşıyacaktı. Kolye olarak boynunuzda taşımanız tüm kötü enerjiyi geri çevirecektir ve sizi negatiflikten arındıracaktır ve ruhsal yönden denge unsurudur. .Kova kadınları eğer kadınsal sorunlarınız varsa veya çocuk düşüncesinde olanların bu taşı taşımaları önerilir özelliği açısından doğurganlığı artıcıdır. Bacak kol sırt ve bel ağrılarına iyi gelir nazara karşı koruma sağlar eski zamanlarda doğan bebeklere aytaşı nazara karşı takılan taşlardandır. Kuvars kristali ise sizi duygusal yönde dengeleyecektir, beyni uyarıcı ve radyasyon çekicidir. Baş ve boyun ağrılarını hafifletir Gelelim son olarak zirkon taşına bu değerli taş duygusal dengeleyicidir. Ruhsal yönden huzur verir. Zihni kuvvetlendirir ince ve kalın bağırsak hareketlerinizi düzenler.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir