ÇİYASTOLİT TAŞI
ÇİYASTOLİT TAŞI

ÇİYASTOLİT TAŞI

ÇİYASTOLİT TAŞI

Çiyastolit taşı koruyuculuğu yüksek çok güçlü bir taştır. Eski zamanlarda insanlar çiyastolit taşını beddualardan ve lanetlerden korunmak onları defetmek için kullanırmış. Geçimsizlikleri ve anlaşmazlıkları uyuma çevirme özelliğine sahiptir. Kişilerdeki olumsuz duygu ve düşünceleri pozitife çevirmeyi sağlayan güçlü bir taştır. Çiyastolit taşı doğada gri-kahverengi, pembe, gri, kızıl, kahve, zeytin yeşili tonlarında bulunur. Çiyastolit taşının görünümünde taşın ortasında belirgin bir şekilde hac işareti bulunur ve genellikle bu taş küçük ve yuvarlanmış şekildedir. Çiyastolit taşının çıkarıldığı kaynak şili, Rusya, İspanya’dır. Bazı pegmatitlerde turmalin ve topazla birlikte görülür. Kişiler arasındaki anlaşmazlıkları uyuma dönüştürür ve sorun çözme değişime yardım etme daha olumlu olmayı sağlar. Çiyastolit taşı gizemlere kapı açar ve dış yolculukları kolaylaştırır. Genel olarak çiyastolit taşı büyücülerin sihirli kürelerinde iksirlerde tılsım olarak yararlandığı bilinmektedir.

Ölüm ve yeniden doğuşla ilişkili olarak ölümün ötesine geçenler için meditasyonla ruhu özgür bırakmak isteyenler için yardımcı güçlü bir taştır. Bu taş eski dönemlerden bu yana gizemli olayları ortaya çıkarmakta kullanılmıştır. Kişilerde psikolojik olarak beyin içinde rahatlama hayalleri yok etmeye korkuları yatıştırmaya ve gerçekliği yaşamaya teşvik eder. Özellikle psikoloji açıdan rahatsız olan ileri boyutlarda şizofren hastalarında hatta delirme durumda olan kişilerin tedavisinde etkili olmuştur. İnsanların eski sorunlarını gündeme getirmekten ve koşullanmalardan alı koyar. Gerçeklerle yüzleşmeyi kolaylaştırır. Zihini geliştiren çiyastolit taşı analitik düşünmeye yeteneğini geliştirir. Duygularınızı frenler suçluluk duygularından arındırır. Hastalık durumlarında hemen koruyucu bir kalkan görevi görür ve koruyucu güçleri harekete geçirerek dengeyi sağlar.

Çiyastolit taşının şifa yönünden ateş düşürücü etkisi vardır. Kanamaları durdurur ve asitleşmeyi önler, romatizmayı ve gutu iyileştiricidir. Emziren annelerde sütü artırır özellikle hamilelerde taşıması süt hormonlarını doğuma hazırlar ve artırır. Bu taş kişilerdeki kromozom hasarını onarır bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücut sistemini dengeler. Felç durumlarını ve sinir sistemini güçlendirir. Bu taş başak, terazi ve oğlak burcunda oldukça etkilidir Burçlara inana ve ilgilenen kişilerin en favori taşı çiyastolit’tir. Dengeleyici olan çiyastolit kalbi temizler duygularınızın esiri olmaksızın hareket etmenizi sağlar. Duygusal açıdan kalp kırıklıklarını iyileştirir ve çakraları açar. Bu taş ruh terapisinde iyileşmesinde büyük etkisi vardır. Şifa olarak kullanılacak olan çiyastolit taşı uygun bir yere koyun veya yerleştirin takı olarak takıp kullanılabilir.

 

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir