Klorit Taşı
Klorit Taşı

KLORİT TAŞI

KLORİT TAŞI

Klorit taşı pozitif ve güçlü bir şifa taşıdır. Genellikle doğada yeşil renkte bulunur. Çeşitli biçimlerde bulunabilen klorit genel olarak opak bazen kuvars içine gömülü bulunur. Kolay bulunabilir bir taş olmasına rağmen hakkında pek fazla bilgiye sahip olunamamıştır. Birlikte kullanıldığı birçok taşla etkileşim kurabilen klorit taşı özellikle kuvars grubuyla bir bütün içinde olabilir. Çıkarıldığı kaynaklar Rusya, Almanya, Birleşik Devletleridir. Klorit taşı çevreye ve kişiye enerji verir. Ametist taşıyla birlikte enerji implantlarını ortadan yok eder. Kişilerdeki psişik atakları giderir. Karnelya taşı ve yakut taşıyla psişik ataklara karşı koruyucudur. Klorit taşı toksitlerin atılmasına A ve E vitaminleri demir kalsiyum ve magnezyum emilimini kolaylaştırır. Etkili bir ağrı kesicidir ve deri hastalıklarına cilde faydalıdır karaciğerdeki sorunları yok eder. Bu taş yararlı bakterilerin çoğalmasını sağlar.

Klorit taşı, her zaman insanları bulundukları ortamdaki olumsuz enerjiden koruduğu inanılmıştır ve pozitif enerji yüklenmesini sağlar. Canlılık hissini artırması sayesinde kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda size enerji yükleyecektir. Her zaman ruhsal doyum bulmanızı sağlayacak olan bir taştır. Ön yargıların üstesinden gelir pozitif düşünmeye yardımcıdır. Hakkındaki fazla bilgi olmamakla birlikte aynı eş zamanlı kullanımlarda her taşla uyum sağlayan bir taştır. Akuamarin taşı ve klorit taşı birlikte kullanıldığı zaman zihinsel ve bedensel olarak rahatlatıcı etki sağlar. Amazonit taşı ve klorit taşı Kadınlarda özellikle hamilelik dönemine taşımaları doğum öncesi ağrılarını giderir. Kuvars grubu taşlarıyla uyumu ve enerjisi tam olarak birleşen klorit taşı pembe kuvarsla birlikte etkileşim içinde enerji verir.

Kloritin ametist taşı ile özelliklerinin birleştiği enerjisel noktalar fark edilmiştir. Bunların en belirginide ruhani olarak etkileşime geçmeleridir. Ametist en ruhani taştır ve bu konuda klorit taşı ile bütünleşebilir. Aşkın taşı olarak ta bilinen ametist yine kloritle birlikte duyguları açığa çıkarır. Özellikle ametist ve klori taşını takı olarak birlikte kullanın bazı durumlarda tene temasta ettirilmeli bazı durumlarda ise ikisi birden yastığınızın altında bulundurulmalıdır. Karaciğer, kalp, mide, omurgayı iyileştirir. Baş ağrısına özellikle migren nöbetlerinde alnınızda gezdirmenizde faydalıdır. Boğaz enfeksiyonlarında farenjit bademcik şişmesi gibi durumlarda tedavi edici enerjisi vardır. Klorit taşı belirli aralıklarla topladığı negatif enerjiden arındırılmalıdır.

 

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir