TAŞLARDAN GELEN ŞİFA

Doğada bulunun her şeyin bir amacı ve anlamı bulunur suyun, bitkinin çıkan madenlerin,taşların her şeyin bir bulunuş nedeni vardır. Doğal taşlarsa yüzyıllardı doğada var olarak bulunur eski zamanlardan bu yana insanlar bu değerli taşları benimsemiş ve önem vermişler hatta bu taşlardan yararlanmışlardır ve hepsininde ayrı ayrı yarar sağladığını fark etmişlerdir. Taşların olumlu etkileri tabii kide sihirli bir değnek işi değil, Kristalize yapılarından dolayıdır.Bu yapı sayesinden toplanan enerji pozitif  veya negatif yöne çekerek değişime yol açarlar.

Belirli taşlar iyileştirici etkileriyle bilinen minerallerden oluşur ;  Akuamarin depresyon bunalım gibi ruh hallerine , Ambar taşı astım ve bronşit gibi üst solunum yolu hastalıklarına Kantaşı  ise kalp ve kandolaşımı gibi önemli rahatsızlıklarda aydalı bir taştır. Çağımızın önemli hastalıklarından biri haline gelen ruhsal bunalıma taşarlın şifasından faydalarak iyileşmeye yardımcı olmak mümkün buna en güzel örnek ise; Kalsedon taşı   depresyon gibi duygu karışıklıklarında oldukça etkili bir taştır. Bu gibi rahatsızlıkları olan insanların üzerlerinde taşımaları veya yastıklarının altında bulundurmaları tavsiye edilir.

Taşlar alternatif tıp amaçlı kullanılmalıdır.İyileştirici etkiye sahip olan bu şifalı taşlar ,natural haldeki enerjisinden yararlanıldığı için ek bir tedavi edici yöntem olabilir. Eski şifacılar hangi  taşın neye iyi gelip gelmediğini bilirler ve ona göre tedavi yöntemi uygularlardı.Aslında baktığımızda herkesin bir sorunu sıkıntısı hastalığı var.Kimi depresyonda kimi aşk acısı çekiyor kimisininde baş edemediği ağrıları; Aslında bu ağrılar sağlığımız hakkında yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunun sinyallerini veriyor.Değerli taşların zenginliğinden faydalanarak beklide bu sıkıntılarımıza çözüm bulabiliriz.

Bu taşların enerjisi o kadar çok şeye iyi geliyor ki… Akik. Genel anlamda koruma ve iyileştirme taşıdır güven ,cesaret ve enerji verir akik taşı ‘kuvars’ grubunun bir üyesidir.Geçmişi çok eski dönemlerdendir bu kıymetli taş çok şanslıyız ki ülkemizde karadenizde çıkarılmaktadır.Bu kıymetli taş İslam dünyasındada çok ilgi görmektedir, çünkü Hz. Muhammed’in akik taşınan yapılmış bir yüzük taktığı bilinmektedir.Bu yüzden Müslümanlar tarafından ilgi ve önem görür. Yine eski dönemlerden bu güne kadar bu değerli taşın insaları kötü enerjiden koruduğuna inanılmış saydam ve opak olarak bulunmakta olan bu taşın;

-Mavi renkli olan akik taşı nazara karşı koruyucu, stresi gerginliği azaltıcı iyimser ve alçak gönüllü olunmasına yardımcı, cesaret kazandıran  insanlar arasında uyum sağlanmasına agrı giderici cilde dişlere ve iskelet yapısına faydalı olduğu bilinmektedir. Taşla belli başı ağrılara iyi gelmektedir, mesela Azurit taşı eklem ağrılarına romatizma  ağrılarına Altın renkli yıldız taşı karın ağrısı mide sorunlarına, Lacivert taşı ise migren ağrısına iyi gelmekte fakat ağrının nedeni önemlidir stres gibi etkenlerin sebeb olduğu ağrıda ametist baş ve alın bölgesine tutmak iyi gelecektir, eğer yediğimiz bir şeyden kaynaklı bir ağrı ise sebeb aytaşı kullanımı gerekir.Taşların olağan üstü mucizeleri hayatımızı kolaylaştırıyor ve daha kaliteli bir yaşam sürmemize yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir