ZİNKİT

ZİNKİT

Renk Ve Görünüm

Kırmızı, turuncu, sarı, yeşil ve renksiz biçimlerde olan zinkit taşı pütürlü kutle biçimindedir. Ancak polonyadan çıkarılan biçimleri saydam görünümdedir.

Kaynak

Orta yapıda sertliğe sahip olan zinkit taşı; Polonya, Yunanistan, İsveç, Slovakya, Sibirya, Avusturya, Almanya, İtalya, Amerika ve Bulgaristan’dan çıkarılmaktadır. Dünyanın çoğu yerinde çıkarılmasına karşın, nadir oluşan bir taştır. Değişik minerallerin birleşiminden oluşmuştur.

Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Keşfedilmesi ise 1845 yılına dayanmaktadır.

Keşfi 1845 yılına dayanan zinkit taşı enerjisi çok yüksek bir taştır. Dünyanın çeşitli yerlerindeki madenlerden çıkarılan taşın enerji oranı oldukça yüksektir. Çeşitli kullanım alanları bulunmakta ve insana verdiği güç nedeniyle genellikle takı olarak kullanımı tercih edilmektedir. Duygusal anlamda insan hayatına önemli etkileri vardır. Bu bakımdan aşk hayatını düzenlediğine inanılmaktadır. Duygusal zekayı da güçlendirmesi bakımında, hayatı etkileyecek önemli kararların alınmasında yol göstericidir. İnsan bedeninde iskelet ve kas sistemine fayda sağlamasının yanında çeşitli tedavi yöntemlerinde yardımcı niteliktedir. Doğurganlığı arttırmakta ve psikolojik destek sağlamaktadır. İnsanlar arası ilişkilerde belirleyici olan zinkit, sağladığı yüksek enerji sayesinde iş hayatı ve sosyal çevrede başarı sağlamaktadır. Zinkit taşının insan hayatına sunduğu avantajların temelinde, bünyesinde barındırdığı enerji vardır. Ortak enerji ortamının oluşmasını sağlayarak, karşılıklı anlayış ve uyumu geliştirmektedir.

Terazi ve boğa burçları ile uyumlu olması en önemli özelliğidir. Genellikle sarı, turuncu, yeşil renklerinde bulunmaktadır. Taşın dikkat çeken özelliklerinin başında sağladığı mucizevi güç vardır. Kişinin karakter yapısının şekillenmesinde önemli bir etken olan zinkit, görünüm itibariyle de oldukça çekici bir taştır. Takı olarak kullanılmasının yanında daha çok aksesuar ve masa süsü olarak tercih edilmektedir. Kristalli yapıya sahiptir ve üzerinde girinti, çıkıntı şekilleri bulunmaktadır. Sarı turuncu arasında dalgalı renk yapına sahiptir.

Zinkit Taşının Faydaları Kişinin fiziksel gücü ile ruhsal enerjisinin harmanlanmasını sağlayan zinkit, kullanan kişiye her anlamda kuvvet katmaktadır. Bir nevi insanın içinde var olan ve keşfedilmeyi bekleyen gücün sembolüdür. Manevi ve maddi gücü sentezleyerek, gerçek karakterin oluşmasına katkı sunmaktadır. Bedenen güçlü kuvvetli yapıda olmasına rağmen, psikolojik bakımdan güçsüz ve içine kapanık kişinin beden gücü ile doğru orantılı olarak davranmasına yardımcı olmaktadır. “Ben güçlüyüm ve bu işi başarırım” cümlesinin kurulmasında kilit rol üstlenmektedir. Bedende enerji akışını engelleyen tıkanıkların giderilmesini sağlamakta ve yaşam kalitesinin artmasına destek olmaktadır. İnsan gücünün olması gereken seviyelere ulaşmasını sağlamaktadır. Bazı insanlar sağlıkları yerinde olmasına karşın sürekli yorgun ve bitkin olduklarını söylemektedir. Bu temelde tembellik duygusudur. Zinkit taşı, bu hissiyatla savaşarak güç ve enerji vermektedir. İnsan bedeninde zaten var olan enerjisinin aktivasyonunu sağlaması bakımından nemlidir. Taşın diğer faydaları arasında; doğurganlığı ve cinsel gücü arttırması bulunmaktadır.

Fobilerin Yenilmesinde Etkili Her insanın küçük ya da büyük bir takım korkuları bulunmaktadır. Fobi olarak isimlendirilen bu korkular, çoğu zaman insanın yaşam kalitesini düşürmektedir. Temelde psikolojik korkulardan oluşan fobileri yenmek kolay olmasına karşın, insanlar bu konuda psikolojik gücü kendilerinde bulamaz. İşte bu noktada zinkit taşının en dikkat çeken niteliklerinin başında insana verdiği psikolojik güç gelmektedir. Bu bakımdan özellikle büyük korkularımızı oluşturan fobilerle mücadele imkanı sunmaktadır. Fobilerin üzerine gidecek cesaretin oluşmasını sağlayarak, kişinin korkularını yenmesine yardımcı olmaktadır. Şok Ve Travmaların Atlatılmasında Etkili Yüksek enerjili taşların başında bulunan zinkit, özgüven ve sezgilerin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Yaşadığımız çoğu sorunun nedeni aslında psikolojik kökenlere dayanmaktadır. Zinkit taşının önemi bu noktada ortaya çıkmaktadır. Özgüven eksikliğini gidererek, kişilerin sorunların üstesinden gelmelerine yardımcı olmaktadır. Sorunlardan kaçmak yerine, sorunların üstüne gitmeyi sağlamaktadır. Sezgilerin kuvvetlenmesini sağlaması bakımından, mantıklı ve çözüm odaklı anlayışın benimsenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca sezgilerin kuvvetlenmesine yardımcı olması bakımından, alınacak kararlarda daha akıllıca davranılmasını sağlar. Güçlü sezgileri olan insanlar, genelde daha akıllıca kararlar almaktadır. Özellikle karşımızdaki insana dair çıkarımlar yapılmasına olanak tanıyarak, manevi yönden alınacak darbeleri engellemektedir Manevi acıların dinmesi ve ruhumuzda bulunan yaraların sarılmasına yardımcı olan zinkit, bu başarırken kişiye sonsuz enerji vermektedir. Duygusal açıdan zayıf olan insanlar, öncelikle kendilerine güvenerek kendi yaralarını kendileri sarmaktadır. Zinkit taşı geçmişimizde bulunan şok ve travmalarla bu bakımdan mücadele etmemize yardımcı olmaktadır. Acı veren anıların, iç dünyamızda çözüme kavuşturulmasını sağlamaktadır. Tüm bunların yanında çoğu insanın en büyük hatası, yapmış olduğu yanlışları kabullenmeden suçlu aramasıdır. Oysaki çoğu kötü olayın suçlusu, genellikle kişinin kendisidir. Bu bakımdan çözüm öncelikle kişinin hatalarını kabul etmesine bağlıdır. Zinkit taşı, eleştiri gücünü geliştirerek, cesur bir şekilde hatalarla yüzleşmeye imkan tanımaktadır. Böylelikle kötü duygulardan kısa sürede arınmayı sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir