TAŞLARLA SÜSLEME

 

Kimisi natural, saf halleriyle bile şaşırtacak kadar güzel ve etkileyici hatta biçimlendirilip şekil verildiklerinde ise  evlerimize iş yerlerimizde çok dekoratif olurlar; bazılarıda aksesuar olarak çok yaygın kullanılmaktadır.

Günümüzde birden fazla çeşidi olan bu değerli taşlar biçimlendirilerek bir çok dekoratif süs eşyası yapılarak satılır. Hatta bu taşların tümü hayatımızı yaşadığımız çevreyi zenginleştiriler. Özelliklerine göre seçilmiş olan bu değerli taşlar hayatımıza dair anlamlar katar. Zümrüt gibi mitolojinin ve efsanelerin taşı dünyanın en kıymetli hayat dolu taşlarından birisidir. Zümrüt taşının renginden dolayı yağmur yağdırdığına inanılır, ayrıca yüzyıllardan beridir bu değerli taş takı olarakta kullanılmaktadır. Bu kusursuz taş diğer değerli taşlara göre daha yumuşak ve narindir, yeşil renginde ve saydam olan zümrüt aynı zamanda çok değerli bir mücevherdir.

Kıymetli taşlar kullanmak eski dönemlerde sadece din adamlarına ve krallara verilen bir ayrıcaklıktı. Erkekler ve kadınlar eski dönemlerde ilk çağ gibi zamanladan beri taşlı takılar takarlardı bu takılar güzelliklerinin yanında güven verici ve koruyucu yanıda vardı.

Değerli taşlar hayatımızda hala varla ve aynı güce sahipler, ve bu kıymetli taşlar sadece güzellikleri için kullanılmıyorlar. Taşları yanımızda bulundurmak veya üzerimizde taşımak bile enerjimizi yükseltebilir, kötü enerjiyi atabilir. Ametis,akik ve pembe kuvars taşı üzerimizdeki veya çevremizde bulunan olumsuz enerjiyi pozitif enerjiye dönüştüren doğal kıymetli taşlardır.

Bu kıymetli taşlar etkileriyle hayatımıza bir nevi şifa katıyor  psikolojik ve fiziksel olarak sıkıntılarımızdan arınmamıza yardımcı oluyor evlerde, arabalarda ofis ortamlarından, çantalarımızda  ve yaşamımızın daha bir çok alanında yerini alan bu taşların gücü hiçte azımsanamaz.

Ametist , pembe kuvars ve akik bu değerli taşlar bilhassa bulunduğumuz ortamlarda yerin dengesini sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ

KAPLAN GÖZÜ TAŞI ÇEŞİTLERİ Mavi Bu kaplan gözü taşının rengi nedeniyle oldukça parlak ve zerafet …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir