DEMİR PİRİTİ TAŞI

DEMİR PİRİTİ TAŞI

Mükemmel enerji kalkanı olan bu taş aynı zamanda yalancı altın olarakta anılmaktadır. Negatif enerjiyi engeller ve etrafınızda oluşan tüm olumsuzluklara karşı adeta kalkan görevi görür.Enfeksiyon hastalıklarında tedavi edicidir.Kolye olarak kullanıldığında fiziken bedeni korur.Oldukça pozitif olan demir piriti taşı yetersizlik duygusunun üstesinden gelerek size gereken özgüveni verir.Evinizin bir köşesinde bulunduracağınız demir piriti taşı  bulunduğu ortama enerji yayacaktır.İş yatırımlarınızda önemli kararların alınacağı zaman ortamda bulundurmakta fayda olacaktır.Olayların iç yüzünü anlamayı kolaylaştırır.Demir piriti taşı psikolojik açıdan kaygılarınızı gidermenizi sağlar.Kişilerin kendilerine verdiği değeri ve kendilerini sevmeyi sağlar.Duygusal kişilerde güveni artırdığı için daha ayakları sağlam basan kişiler olamayı sağlar.

Demir piriti taşı genellikle duygulara hükmeder kadınlardaki aşağılık duygusunu yok edip kendine güvenen ve daha cesaretli bir birey olma yolunda destek verir.Kan akışını artıran demir piriti taşı zihni bu açıdan kuvvetlendirir ve unutkanlığı giderir.İç güdüsel sezgilerinizi yaratıcılığınızı ortaya çıkarır.Melankolik ruh halinden arınmanısı olaylar karşısında daha gerçekçi olmanızı sağlar.Kana oksijen veren demir piriti taşı dolaşım sisteminide güçlendirir.İyileştirme gücü olarak kemikleri güçlendirir hücre oluşumundan etkilidir.DNA’da oluşan hasarları giderir.Sindirim sistemi mide rahatsızlıklarında ve mideye alınan toksinleri yok eder.

Demir piriti taşı akciğerlere yararlıdır astım ve bronşit tedavisinde kullanılır. Yeni fikirler edinmenizde yardımcı olur neden sonuç ilişkisi kurmanızı geliştirir.Bu taş aynı zamanda karar alma mekanizmasında etkilidir.Demir piriti taşı sinir iletilerinin beyne geçişinde etkilidir.Hafızanızı geliştirecektir böylelikle unutkanlığınızı giderir.Bedenin yorgun düştüğü durumlarda kişilere enerji aktarır. Baş ağrılarına ve işitsel problemlere karşı iyileştiricidir. Sinir sistemini düzenlerş yatıştırıcı ve sakinleştirici olur kişilere sakinlik verir. Kalbe ve zihinsel gelişime iyi gelir kalp ve beyin arasındaki bağlantıyı kurar. İnsanlarda güven uygusunu artırır kendine güvenin gelmesini sağlar. . Hastalık durumlarında hemen koruyucu bir kalkan görevi görür ve koruyucu güçleri harekete geçirerek dengeyi sağlar. Kişilerde unutkanlık gibi yaşlılık etkilerini azaltır. Demir piriti taşı yaratıcı bir taştır yeni fikirlerde etkilidir. Zihinsel açıdan esneklik verir, yeni durumları kabullenmeyi sağlar. Nezaket ve iyi niyeti temsil eder. Çocuksu merakî ve yeni şeyler öğrenmeye açıklık getirir. Ön yargıların üstesinden gelir pozitif düşünmeye yardımcıdır. Demir piriti taşı belirli aralıklarla topladığı negatif enerjiden arındırılmalıdır.

 

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir