UNAKİT

UNAKİT

Renk ve Görünüm

Yeşil ve pembe renklerinde olan unakit taşı genellikle benekli ve yuvarlak bir görünüme sahiptir.

Kaynak

Çıkarılıp işlemeye devam edilen ülkelerden bazılarını saymak gerekirse Brezilya, Çin ve Amerika gibi ülkeler başı çekmektedir. Saymış olduğum bu ülkelerden çıkarılan unakit taşları tüm Dünya’ya ihraç edilmektedir

Kullanım Alanları ve Özellikleri

Bu değerli taşlar içerisinde birçok farklı rengi barındırmaktadır. Bu renkler arasında pembe ve tuğla kırmızısı ön plana çıkan renklerdir. Doğada karşılaşıldığında ise yüzey kısımları yeşil renge bürünmüş olarak görülmektedir. Unakit taşlarının yüzey kısımlarında oldukça fazla rengin olması nedeniyle gökkuşağını andırdığını da söyleyebiliriz. Değerli taşlara bakıldığında parlak bir renk yerini mat bir tarzda olduğunu görmekteyiz. Bu doğal taşlar estetik açısından oldukça güzel bir görsele de sahiptir. Görselinin harika olmasının yanı sıra insanlar açısından hem bedenen hem de ruhen yararları oldukça fazladır..
Kişinin önceki yaşamından edinmiş olduğu ve kalıcı olan olumsuz durum veya olayları unutmasına ve bu olaylardan da zamanla da kurtulmasını sağlar. Bu kötü olayların etkisinden kurtararak daha pozitif bir şekilde düşünmesine yardımcı olur. Kadınların hamile olduktan sonraki dönemleri oldukça önemlidir. Bu dönemlerde kullanılacak olan Unakit taşları hamile kadınlar için oldukça etkili bir tesir gücüne sahiptir. İnsanların gün içerisinde yaşamış oldukları olay veya durumlar karşısında kalplerinde rahatsızlanma gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlar sıkıntılı durumlardır. Çünkü kalp tüm insan organizmasını harekete geçiren ve herşeyi düzenleyen organ görevini üstlenir.

Kalbin rahatsızlanması veya yavaş çalışması durumlarında kişide rahatsızlanmalar ve hastalanmaların meydana gelmesi de olanaklı bir hal alır. Unakit taşları, gün içerisinde yaşamış olunan o anki duruma ve olaya konsantre olmada önemi oldukça önemlidir. Herhangi bir olaya iyi konsantre olamayan kişiler o işte başarılı olması imkânsız denebilecek kadar az olduğunu söyleyebiliriz. Kişinin yapmış olduğu iş anında o işe iyi konsantre olamaması durumunda o işten istenilen, beklenilen performansın verilemeyeceği bilinmelidir.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir