DİYOPTAZ TAŞI

DİYOPTAZ TAŞI

Diyoptaz taşı kalp için oldukça enerji verici güçlü bir iyileştiricidir ve yüksek kalp çakrasını açar. Diyoptaz taşı genellikle koyu mavi–yeşil ya da zümrüt yeşili renklerinde görülür. Bu taş genellikle parlak küçük kristaller halindedir. Diyoptaz oldukça nadir bulunabilir ve pahalı bir taştır. Genellikle diyoptaz taşı İran, Rusya, Namibya, Kuzey Afrika, Şili, Peruda çıkarılmaktadır. Diyoptaz taşı psikolojik olarak kişileri içinde bulundukları anı yaşamaya yöneltir. Diyoptaz hayata karşı pozitif olmayı olumlu bakmayı ve yaşama sevinciyle yaşamayı destekler. Hayatınızdaki tüm olumsuzlukları olumluya çevirmek için yüksek enerji yayar. Hayatınızda zor zamanlarınızda kararsızlıklarda size güçlü bir yol gösterici olur. Taşıyan kişiyi zihinsel açıdan güçlendirir zihinsel olarak arındırıcıdır.

Duygusal olarak iyileşme gösterir duygularınızı kontrol etmenizi sağlar. Üzüntülerinizden kurtulmak için diyoptaz taşından faydalanabilirsiniz. Bu taş aşk ilişkilerinde duygusal bağlanmalarda oldukça enerji vericidir. Sevgililer arasında iletişimi kuvvetlendirir. Ruhsal olarak üçünü gözün açılmasını ve uyumun sağlanmasını destekler. Kişilere içsel zenginlik doyum verir. Sağlık açısından bu taş hücreleri yeniler onarır. Ağrı gidercidir özellikle migren gibi baş edilmesi güç kronikleşmiş ağrılarda etkilidir. Yorgunluğunuzu azaltır mide sorunlarına özellikle mide bulantılarına iyi gelir. Karaciğeri yeniler kişilerdeki bağımlılıkları ve stresin üstesinden kolaylıkla gelir.

Diyoptaz taşını ruhsal olarak zihinde duraklama zihinsizlik yaratarak fiziksel yönden bedenin etrafında koruyucu görev alıp meditasyona geçişi kolaylaştırır. Vizyon taşı olarak üçüncü gözü açar taç çakrayı ve daha yüksek taç çakrayı açarak en yüksek boyutlara çıkarır. Psikolojik olarak tüm düzeylerdeki engelleri aydınlatır. Güçlü bir koruma işlevine sahiptir ve engeller üzerinde yararlıdır. Fiziksel olarak bedenin meridyen sistemleri içinde bulunan akışı dengeler ve uyarır. Heyecan neşe berrak ışık enerjisi yükler ve depresif ruh halini önler. Dokularınıza canlılık katar iyileştirici ve arındırıcı bir taştır. Bulunduğunuz anı ve durumu mükemmelleştiren diyoptaz taşı aynı zamanda kişilerde duygusal iyileşmeler sağlar. Kendinizi değerli hissetmenizde ve daha iyi olumlu duygular içinde olmaya meyiller. Rahat bir uyku ve korkulu rüyalardan kurtulmak için yastık altında ametist ile birlikte kullanılmasında fayda vardır. Kullanım olarak taşınızı vücutta bir bölgeye yerleştirin veya bir odaya koyun dekoratif görünüm yanı sıra odadaki titreşimleri yükseltir enerji verir.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir