Krizoberil Taşı
Krizoberil Taşı

KRİZOBERİL TAŞI

KRİZOBERİL TAŞI

Krizoberil taşı, Beril’in bir formudur yeni başlangıçların taşıdır genellikle altın sarısı, kahverengimsi sarı, yeşilli kırmızı tonlarındadır. Yassı kristaller halinde Aleksandrit doğal ışıkta yeşil ve yapay ışıkta kırmızıdır. Kedi gözü ve kimofan damarlı veya göz şeklinde görülür. Krizoberil taşı kolay buluna bilen değerli taşlardandır kedi gözü olan pahalı bir taştır aleksandrit az bulunanlar arasındadır. Genellikle krizoberil taşı Avustralya, Brezilya, Myanmar, Kanada, Gana, Norveç, Zimbabwe, Rusyada çıkarılır.Krizoberil taşı kişiye tutku hoşgörü anlayış cömert olma hissi verir.Karın ve taç çakralarını açar zihni ruhsal yönlere hazırlar.Yaratıcılık yönünden mükemmel olan krizoberil taşı ruhsal ve kişisel gücü artırır.

Psikolojik olarak krizoberil kendilik değerini ve yıpranmışlığı giderir enerjiyi yükseltir.Sorunları her iki yöndede görmeyi sağlar ve stratejik açıdan çözümler üretmenize yardımcı olur.Ön yargılardan arındıran krizoberil taşı içe işlemiş duyguları hoş görmeyi anlayışı destekler.Başka taşlarla birlikte kullanıldığında  özellikle beril taşı çeşitleriyle desteklendiğinde rahatsızlıkların nedenine iner ortaya koyar.Kendini iyileştirmeyi destekler adrenalini kontrol eder göğüs ve karaciğer etki eder.Genel özelliklerinin yanı sıra krizoberil taşı aleksandrit zıtlıkların taşı olarak bilinir.Sezgileri ve metafizik yeteneklerini destekler.Canlandırıcı bir taş olan aleksandrit kişilerin içe çöküklüğünü yeniden onarırı yapılandırır.Rüyaları ve hayal gücünü desteklediği gibi rüyalarınızı daha net görmenizi sağlar.

Kedi gözü’nün sırrı ise sihirli özelliklere sahip olmasıdır.Bu bir topraklama taşı olmasının yanı sıra sezgileri kuvvetlendirme özelliğine de sahiptir. Auradaki negatif enerjiyi yok eder pozitiflik yükler ve kişileri olumsuzluktan korur.Bu taşı taşıyan kişilere güven, mutluluk, huzur ve şans getirir.Göz tedavisinde etkilidir ve gözlerin daha iyi görmesini sağlar.Baş ve yüz boyun bölgesinde oluşan ağrıları dindirir. Kişilerde pozitiflik için kullanılan taşlardandır.İş yerlerinize odanızın bir köşesinde dekorasyon olarak bulundurabilirsiniz. Genellikle bedenin sağ tarafında bulundurulmalıdır.

Kimofan, Kedigözü’nün bir türüdür. Zekâyı uyarır beyni geliştirir zihin esnekliği sağlar. Koşulsuz şartsız sevgi taşıdır. Vücut direncinizi artırır ve metabolizmayı tetikleyerek kolesterolü düşürür. Ciltteki deri sorunlarına alerjiye karşı etkilidir. Taşlarınızı belirli aralıklarla arındırmalısınız topladıkları negatif enerjilerden kurtulmak için taşları vücudumuzun enerjisiyle yüklemek enerji iletişimi kurmak şeklinde kullandığımız taşları bazı aralıklarla temizlemek ve yüklenen negatiflikten kurtarmak daha sonrasında taşın kendi işlevini daha sağlıklı olarak iletmesi için etkili olacaktı.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir