KRİZOKOL TAŞI

KRİZOKOL TAŞI

Krizokol taşı kişiyi besleyen ve huzur veren bir taştır. Meditasyon yapmaya ve iletişimi kolaylaştırır. Her ortamda bulunduğu kötü enerji ve negatifliği giderir. Genellikle krizokol taşı yeşil, mavi, turkuaz renklerinde görülür. Opak görünümünde ve genellikle damarlı ve eklidir, tüm boyutlarda bulunabilir. Kolay bulunabilir bir taş olan krizokol taşı Birleşik Devletler, Britanya, Meksika, Şili, Peru, Zaire, Rusya’da çıkarılır. İçsel gücünüzü ortaya çıkaran ve artırarak sürekli değişen koşullarınızda huzur ve mutluluğu kabullenmeyi sağlar. Duygusal anlamda tükenmişlik yaşayan insanlara ilişkilerde iyi gelir duygu yükler. Hem ev içinde hem de kişisel ilişkilerde etkileşimleri iyileştirir ve dengeler. Krizokol taşı sakinleştirir kötü düşüncelerden arındırır ve tüm çakralara enerji verir. Kişilerde karın çakrasında suçluluk gibi kötü hissi olumsuz duyguları giderir. Duygusal yönden kötü olan tüm duygu ve düşünceleri temizler. Kadınlarda menopoz sonrası kadınsal sıkıntıları kolaylaştırır.

Krizokol taşı kalp çakrasında etkilidir psikolojik olarak sakinleştiricidir kişiyi bencillikten kurtarır. Yeni gelişen olaylar karşısında kabullenme sağlar. Geçmişte yaşanılan kötü hatıraları kabullenmeyi üzülmemeyi sağlar. İdeallerinize ulaşmanızda davranışlarınızla uyumlu halde olmanıza yardımcıdır. Krizokol taşı zorlayıcı beyni yoran duygu ve düşüncelerin üstesinden gelir. Dikkatli olmayı ve dikkatinizi olumlu olaylara çevirir. Bu taş ön yargılardan kurtulmaya karşındaki kişiyi anlamaya ve o şekilde hareket etmeye teşvik eder. Affedici ve şefkatin gelişmesini sağlar. Zihinsel açıdan krizokol taşı zihinsel beceri düşünce akıcı konuşma yönünde etkilidir. Öfkeli olduğunuz durumlarda fevri hareket etmenizi engeller. Hafızda tekrarlayan kötü olayları giderir. Özellikle rahat uyumayı ve çocuklarda kötü rüyayı engeller. Duygusal olarak kişilere güven ve emniyette olma hissi verir. Duygu ve düşüncelerinizi derinlik katar, duygusal olarak bağlanmayı sağlar ve duygu yükler.

Bağımlılık tedavilerinde kullanılan krizokol taşının etkili olduğu görülmüştür. Fiziksel açıdan güçlü bir taştır toksinlerin atılmasında etkilidir. Tedavi edici enerjisi oldukça yüksektir. Vücuttaki ağır metallerin atılmasını sağlar. Karaciğere etkilidir. Krizokol taşı zihinsel olarak gerginlikleri gideriri kafanızın rahat olmasını sağlar. Sindirimi kolaylaştırır, ülser ve kan düzensizliklerini iyileştirir. Hücrelere oksijen akışını kolaylaştırır. Kadınlarda adet sancılarına iyi gelir ağrıları keser. Bu taş kaslarınızı güçlendirir ve kas kramplarını gevşetir. Özellikle boğaz ve bademcik enfeksiyonlarında tedavi edicidir. Böbrek ve bağırsaktaki toksinleri arındırır. insülini düzenler. Krizokol taşının kombine taşı billurcukla kalp krizokoldur.Krizokol’ün yanında kuvars özellikleri ile birleştirir.Kullanım olarak krizokol taşını vücutta tene temas şeklinde kullanılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir