TOPAZ

TOPAZ

Renk ve Görünüm

Topaz taşı çeşitli renklerde bulunan şeffaf ya da yarı şeffaf bir taştır. Topaz taşının en çok bilinen ve yaygın olarak kullanılan rengi mavi topazdır

Kaynak

Birleşik Devletler, Meksika, Hindistan, Srilanka

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Enerjisi yüksek olan bu topaz taşı bir çok rahatsızlığa da iyi gelmesinden dolayı çok faydalı estetik bir taştır. Ayrıca bu özellikleri taşa olan ilgiyi arttırmakta ve bu ilgide taşın değerini arttırmaktadır.

Zihin karışıklığı veya kan dolaşımından kaynaklı uyku problemlerini düzenler. Bu unsurlardan dolayı uykusuzluk çekiyorsanız bu taşı kullanmalısınız. Topaz taşını boyun bölgesinde kullanırsanız zihni sakinleştirir ve bedeni gevşetir böylece taşı kullanan kişinin gün sonunda dinlendirici bir uykuyla uyanmasını sağlar. Topaz taşı bolluk bereket taşı olarak ta bilinmektedir. Yaygın inanışlara göre topaz taşı göz hastalıklarına, salgın hastalıklara ve veba hastalıklarına iyi geldiğine inanılır. Sevgililer arasında uyumu sağlar. Korkularımızı yenmeye yardımcı olur. Zihin karışıklıklarına iyi gelir. Bedene sakinlik verici etkileri de vardır. Bu gibi Topaz taşının faydaları bilinmektedir.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir