SUGULİT

SUGULİT

Renk ve Görünüm

Sugulit taşı, en ünlü Japon kaşif taşıdır. Sertlik aralığı 6 ila 6.5 arasında değişir ve bu taş değişen renk tonundan mor renge sahiptir. Sugulit taşında tek renk yok, taş yapısal olarak karışık renk ve damarlarda bulunur. Taş damarları çoğunluk renginden daha koyu veya daha açık renklerde bulunur.

Kaynak

Birçok ülkeden türetilen şeker taşı, en çok Japonya, Hindistan ve Güney Afrika gibi ülkelerden çıkarılır.

Kullanım Alanları ve Özellikleri

Kayaların katmanları arasında metamorfik manganez veya volkanik kil taşı oluşan volkanik bir taş vardır. Yüksek bir mineral içeriği olan doğal bir taştır. Taş çerçevede silikon, oksijen, sodyum, demir, lityum, alüminyum, potasyum ve manganez vardır. Şekersiz taş güzel ve kullanışlı bir doğal taştır. Diğer adı ise Suggilit taşı “sugilite” olarak bilinir. Sugulit Taşlarının Faydaları Nelerdir?

Şeker taşımak korku ve endişe ortadan kaldırır, kendine güven ve cesaret verir. Zihin barışını arttır. Fiziksel hastalığın kötü enerjisinden kurtulmak için vücudunuz Sugulit taşının herhangi bir yerinde masaj yapılmalıdır. Dış merkezlilik için kullanılacaktır.

Vücudun herhangi bir yerindeki fiziksel koşulların kötü enerjisini ortadan kaldırır ve kişiyi istenmeyen enerjilerden arındırır. Sürekli ulaşım da tercih edilebilir. Kanser ve tümör tedavisinde çok etkili bir yardımcıdır. Lenfü harekete geçirir, hücreleri, safra taşlarını ve böbrekleri temizler. Kalp ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Sugulit taşı beyinde hareket ederek görme, konuşma, işitme ve duygu duyularını güçlendirmeye yardımcı olur. Korku ve bağımlılığı birçok olumlu etkiliyor. Arındırıcı ve bilinçli etkisi nedeniyle, eklemlerde, kemik dokusunda ve sinir hastalıklarında iyileşmeyi artırır.

Sugulit taşı, kişinin fiziksel ve ruhsal olarak yenilenmesini sağlar. İlahi sevgi ve bilgelik hareketidir. İç dünya ilahi yeri araştırır ve derin bir ruhsal saflığa ulaşan ve kendinize daha önce hiç olmadığınız şeyleri keşfederek güven ve cesaret ile öder. Sonradan teslim olur. Sugulit korku ve endişeyi ortadan kaldırır, kendine güven ve teşvik eder, yaratıcılığı destekler ve onu kullanan kişiyi mükemmelleştirir. Zihinsel barışı arttırır ve aynı zamanda eksantrik olarak kullanılır. Çocukların öğrenme problemlerini ortadan kaldırmak öğrenmeyi kolaylaştırmak için çocuk odalarında olmalıdır.

Zihni temizler ve iş dünyasında başarılı olmaya yardımcı olur, çatışmaları ve grup çalışmasında uyumu çözmeye yardımcı olur, zihin ile beden arasındaki iletişimi ve uyumu korumaya yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir