YENİ EKLENENLER

KYANİT

KYANİT

Renk Ve Görünüm

Kyanit taşları doğada bulunan dağlarda meydana gelmektedir. Bu doğal taşlar kendiliğinden oluşmasının yanı sıra oldukça güzel bir görsel görüntüye de sahiptir. Görüntü açısından dışarıdan bakıldığında parlak bir renk gösterimi sunmaktadır. Bu doğal taşlar doğada sıkça rastlanılan taşlar arasındadır. Doğada rastlanılan rengi şeffaf mavi ile şeffaf beyaz renklerindedir. Ender olmakla birlikte mavi renk üzerinde siyah kılcal damarları andıran görüntüsü ile de karşımıza çıkmaktadır.

Kaynak

Brezilya

Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Bu değerli taşın amaçlarının en başında huzur verici olması geliyor. Huzur vermesinin yanı sıra da taşıdığı kişiyi koruduğuna inanılan bir taştır. Genel anlamda bu değerli taşlar takı üzerlerine monte edilerek maddi açıdan gelirler kazandıran taşlardandır. Takıların üzerlerinde kullanılmasının yanında da süs eşyaları içinde kullanımları olmaktadır. Günlük yaşam içerisinde koşuşturma içerisinde olan insanoğlu herhangi bir olay veya durum ile karşılaşma durumlarında stres ve gergin olma gibi sıkıntılı durumlar içerisine girebiliyor. Bu taşları yanlarında taşıyan veya kullanan kişiler bu tür sıkıntılı durumların üstesinden gelerek hayatına olumlu bir şekilde devam etmesini sağlamış oluyor. Bu Kyanit taşları ortamda bulunan negatif enerjiye sahi olan durumları üzerlerine çekmediği için temizliğinin yapılmasına da gerek olmadığını belirtmek isterim.

Kyanit taşlarının adları bazı kesimlerde huzur veya sakinlik getiren taşlar olarak bilindiğini de söylemeden geçmeyelim. Uykuya dalmadan önce uyku problemleri yaşayanlar veya uyku sırasında sürekli olarak uykuları bölünenler için bu taşlar oldukça faydalıdır. Bu değerli taşların kullanımları sayesinde kişide var olan genel anlamda uyku problemlerine çözüm bulduğu da bilinen bir gerçektir. Gece uyumadan önce yatağınızı da bulunan yastıklarınızın altına bu Kiyanit taşlarınızı koymanız halinde sabaha kadar hem düzenli bir uyku uyumanız sağlanacağı gibi hem de sabah kalktığınızda kendinizi daha dinç ve daha sağlıklı bir şekilde bulacağınızı söyleyebilirim.

Kişinin akılcı olarak düşünmüş olduğu düşünceler hayatına olumlu bir yönde hayat verir. Bu değerli taşlar kişinin beyninde az da olsa bulunan negatif düşünceleri pozitif birer düşüncelere çevrilmesini sağlar. Bu sayede insan sürekli olarak pozitif düşünce içerisine girer. Pozitif düşünce içerisinde kendini bulan bir kişide hem kendine hem de çevresindeki herhangi bir kişiye yararı dokunur.
Bu hayatta bir kişide bulunması gereken en önemli özelliklerden biri özgüvenli olmasıdır. Bu özgüven meselesini abartıp ego tarzı duruma dönüştürmek de yanlış olur. Gerektiği yerde gerektiği gibi hal ve hareketler sergileyen bunun yanında da gerektiği gibi konuşan insanlar hayatta başarılı noktalara gelmektedirler. Bu değerli taşların kullanılmaları halinde kişide özgüven eksikliği var ise özgüven tazeleyici özelliği sayesinde kişinin kendine gelip daha atılgan ve daha açık bir tavır takınmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir

LACİVERT TAŞI

LACİVERT TAŞI Renk Ve Görünüm Yoğun, damarlı, Lacivert Taşı geceleyin gökyüzünü andırır. Tüm boyutlarda, bazen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir