Beril Taşı
Beril Taşı

BERİL TAŞI

BERİL TAŞI

Beril taşı pembe, altın sarısı,sarı,yeşil,beyaz vemavi renklerinde görülür.Prizmatik kristaler ve saydam primat şekilde olabilen beril taşı tüm boyutlarda bulunur. Beril taşı pek çok biçmde ve kolaylıkla bulunabilen bir taş olmakla beraber ekonomik yönden pahalıdır.Bulunduğu yerler bakımından beril taşı; Birleşik Devletleri, Rusya, Avustalya, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Norveç’te çıkarılır.Kişilere ihtiyacı olanı nasıl yapacağını gösterir.Stresli bir hayatla nasıl başa çıkacağınız  gereksiz yüklerden nasıl kurtulacağınız konusunda beril taşı tamda bir kurtarıcı olacaktır.Size her konuda rehberlik edebilecek güçte olan beril taşı varlığın ve saflığında simgesini temsil eder.Beril taşı potansiyelinizi gerçekleştirir.Eski zamanlara kehanet için kullanılan en önemli taşlardan biridir ve genellikle kristal kürelerde kullanılır.Beril taşı taç ve karın çakralarını açar ve harekete geçirir.

Beril taşı taşıyan kişiye psikolojik olarak cesaret verir, stresi giderir, zihni dinlendirir.Yatıştırıcı özelliği olan beril taşı zihinsel olarak dikkat dağınıklığını engeller ve beynin aşırı uyarılmalarını azaltır.Beril taşı olumsuzluktan arındırır ve olumlu bakış açısı kazanmanızı sağlar.Aşırıya kaçan duygu durumlarınızı frenler düzene sokar.Duygusal yönden evli ama isteksiz olan kişiler arasında aşk ve heyecanı canlandırır.Beril taşı boşaltım organlarının tümünde etkilidir solunum ve dolaşım sistemlerinizin düzenli ve sağlıklı çalışmasını sağlar güçlendirir ve toksinlerden arındırır. Karaciğer, kalp, mide, omurgayı iyileştirir. Baş ağrısına özellikle migren nöbetlerinde alnınızda gezdirmenizde faydalıdır.Boğaz enfeksiyonlarında farenjit bademcik şişmesi gibi durumlarda tedavi edici enerjisi vardır.

Beril taşı sakinleştiricidir genellikle psikolojik tedavilerde kullanılır. İnsanlar arası iletişimde enerjisi güçlü olan beril taşı daha sakin ve duyarlı olmayı sağlar kullanım konusunda beril taşını genel olarak şifa niyetine vücudunuzun uygun bir yerine yerleştirin kehanet gibi durumlarda kullanılacaksa avuç içinizde temas edin ve beril taşını hissedin. Genel özelliklerinin yanı sıra farklı renklerde olan beril taşının özellikleride farklılık gösterir.Altın sarı berilde özellikler bakımından kahin taşı sihir için daha etkili enerjiye sahiptir.Kristal kürelerde kullanılan altın sarısı beril geleceği bilme ve sihirde kullanılırdı. Morganit (pembe beril taşı ) ise taşıyana aşkı çeker devamlılığı getirir.Aşkla ilgili tüm duygu ve düşünceleri destekler.Pembe bir taş olarak morganit kalp çakralarını temizler ve harekete geçirir.Stresi azaltır hayatı sakinleştirir farklı bir pencereden pozitif bakmayı sağlar.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir