LAL TAŞI

LAL TAŞI

Lal taşı güçlü enerji yayan canlandırıcı güce sahip bir taştır. Kırmızı, pembe, yeşil, turuncu, sarı, kahverengi, siyah renklerinde bulunabilen lal taşı dünyanın her yerinde çıkarılmaktadır. Saydam yarı saydam olan bu değerli taş genellikle küçük kesitli şekillerde veya büyük opak parçalar halinde bulunur. Çakraları temizlemede yardımcı lal taşı kişilere yeniden enerji yükler. Canlandırıcı lal yenden enerjiler ve arındırır. Tutkulu ve mutluluk adına ikili ilişkilerde oldukça etkisi yüksek bir taştır. Taşıyan kişilere içsel olarak yaklaşan kötü durumları haber verdiği görüşüne inanılır. Eski zamanlar koruyucu tılsımlı taşlarından biridir. Mineral bazlı olan lal en verimli taşlar arasındadır. Lal taşı aşkın taşı ve sadakatin temsilidir. İkili ilişkilerde özellikle cinsellik açısından güdüleri destekler duygusal açıdan uyumsuzlukları giderir.

Özellikle kırmızı lal taşı çok faydalıdır, çıkış yolu bulamadığınız durumlara size yol gösterici olacaktırYaşamanızda başınızdan geçen travmalarda özellikle destek verici yararı olan bir taştır. Yaşama sevinci ve hayatta kalma açısından oldukça istekli olmayı sağlar. Umutsuz olduğunuz durumlarda size ışık tutan yol göstericiniz olur. Kırmızı lal taşının zor durumlara mücadeleci bir enerjisi vardır hemen enerjiyi o yönde geçirir. Ayrıca insanlara yardımlaşmayı zor durumlarda destek olmayı teşvikler. Lal taşı geniş farkındalık sağlar sağduyuları harekete geçirir. Diğer değerli taşlarında harekete geçmesini sağlar. Birçok taşla uyumlu bir şekilde enerji iletimi yapabilir. Negatif enerji çakralarını temizlemekte etkilidir. Kare şeklinde olanların kişilere iş yaşantılarında başarıla doğru bir merdiven olduğuna inanılır. Özellikle önemli iş toplantılarında imzalanacak önemli projelerde kişilerin yanlarında bulundurmalarında fayda olacaktır.

Psikolojik olarak sizi güçlendirecek başkalarının ne düşündüğü takıntısından arınmanızı sağlayacaktır.Sabit fikirlilikten kurtulmayı kök salmış olumsuz davranışlardan sıyrılmayı sağlar.Bilinçaltınıza hükmetmeyi öğretir.Zihninizdeki eski olumsuzluklardan arındırır geleceğe olumlu ışık tutar.Kalbi açan bu taş sayesinde özgüveniniz yükselecektir ve de kendinizi ifade etmede daha özgür davranacak cesareti bulmanıza yardımcı olacaktır.Lal taşı bedene enerji verir ve canlandırır.Metabolizmanızın düzenli çalışmasını sağlar.Omurga ve kemik yapısını güçlendirir tedavi eder.Kalp ve akciğeri temizler yeniden yapılandırır enerji verir.Mineral ve vitaminleri vücutla özdeştirir canlılık katar.Dayanma gücü ve şifa verir.Zihin açıcıdır ruhsal enerjiyi yükseltir demir emilimine yardımcı olur. Gözlerin görme yetisini artırır.Daime kişilere dinamiklik sağlar.Cesaret ve güç vericidir.Kalsiyum magnezyumun vücutta özümsenmesini kolaylaştırır.

 

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir