OPAL

OPAL

Renk Ve Görünüm

Mavi, Sarı, Kahverengi, Turuncu, Beyaz, Bej, Yeşil Ve Mor olarak karşımıza çıkan opal taşları berrak ya da sütümsü ve camsı özelliklerde görülmektedirler.

Kaynak

Avusturalya, Meksika, Peru, Güney Amerika, Brintanya Kanada Birleşik Devletler, Honduras, Slovakya

Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Opal taşı özellik bakımından en güçlü taşlardan biridir. Opal taşının üzerinde bilim adamları tarafından yapılan çalışmalar ve deneyler sonucunda insan üzerindeki şu etkileri tespit edilmiştir;
Negatif duyguları yok ettiğine ve duygusal dengeleyici olduğuna inanılan bir taştır. Gözler için faydalıdır görme gücümüzü arttırıcı etkileri vardır. Sezgi arttırıcı etkisi bilinmektedir. Üst bene ulaşmamıza yardımcı olur. Strese de iyi geldiği söylenmektedir. Eklem iltihaplarının iyileşmesine yardımcı olur. Böbrek ve kan hastalıkları için şifalıdır. Önsezi yeteneğini geliştirir. Özgüveni arttırıcı etkileri vardır. Hasetlik, kıskançlık gibi kötü duyguları yok eder. İlham kaynağı olarak da bilinir. Hayatımızda yapmış olduğumuz değişimlere alışmamıza yardımcı olur. Hafızayı kuvvetlendirir. Kötü rüyalarda kurtarır. Negatif enerjiyi yok eder. Utangaçlıktan kurtulmamıza yardımcı olur. Hafızayı kuvvetlendirir.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir