SELENİT
SELENİT

SELENİT

SELENİT

Renk ve Görünüm

Saf beyaz, turuncu, mavi kahverengi, yeşil renklerinde olan selenit taşı ince, yarım kaburgalı, saydam şekillerde ve tüm boyutlarda görülmektedir.

Kaynak

Birleşik Devletler, Meksika, Rusya, Fransa, İngiltere, Almanya, Polonya, Yunanistan

Kullanım Alanları ve Özelikleri

Selenit taşları doğada doğal bir halde bulunmalarının yanı sıra değerli taşlar kategorilerinde de yer almaktadır. Bu doğal taşlar, denize kıyısı olmayan ülkelerde meydana gelmektedir. Meydana gelmesindeki etken ise tuzlu suların buharlaşmasıyla başkalaşım yaşayarak ortaya çıkmasından kaynaklanıyor. Selenit taşlarına farklı yerlerde farklı adlar da verilmektedir. Bu adlar arasında çöl gülü ile melek taşı isimlerinin verildiğini görüyoruz. Bu değerli taşlar aynı zamanda da jips taşı adı verilen taş gruplarının da alt kademelerinde yer alan taşlardandır. Görsel açıdan oldukça harika bir tasarıma sahip olan bu taşlar farklı çeşitlerde doğada insanlar karşısına çıkmaktadırlar. Bu çeşitlerden bahsetmek gerekirse; saydam halde, yarı saydam bir halde ve opak şeklinde bulunduklarını söyleyebiliriz. Her doğal taşın birer sertlik derecelerinin olduğunu unutmamalıyız. Selenit taşlarının da sertlik dereceleri 1,5 ile 2 dereceleri arasında olmaktadır. Görsel açıdan oldukça harika bir görünüme sahip olduğunu söylemiştik. Bu değerli taşın iç kısmında bulunan minerallerin fazlalığı nedeni ile birçok renk mevcut durumdadır. Bu renkler Selenit taşlarının renk değişimlerine ve etrafına parlak renk çıkışı sağlamaktadır. Saydam halde bulunan ve üzerinde renk bulunmayan Selenit taşlarının iç kısımlarında mineraller bulunmamaktadır. Bu değerli taşlar, dağlardaki çökeltiliklerde kendilerine yer edinirler Selenit taşları, topraktan çıkarılmaya başladığında ilk başta esnek bir yapıya sahiptir. Sonrasında hava ile temas etmesinden dolayı sertleşerek belli bir şekil içerisine kendini adepte eder. Bu Selenit taşlarının çeşitleri 3 farklı şekilde olmaktadır. Farklı yerlere göre bu taşlarında hem renkleri hem de görüntüleri değişik olmaktadır. Bu değerli taşlar ne kadar değişik olsalar da verdiği etkilerin aynı olduğundan bahsedebiliriz. Selenit taşları çöl kesimlerinde de bulunur. Çöllerde bulunduğu ilk anda sarmal bir görüntüye sahiptir. Bu değerli taşların tarım işlerinde de kullanıldığını ve oldukça fazla da faydalı taşlar olduklarını söylememiz gerekiyor. Selenit taşları yer fıstıklarının üretilmesi aşamasında kullanılır. Bu sayede bitkilerde meydana gelen hastalıklara karşı da alınabilecek en büyük önlemlerden sayılır.

Selenit taşlarını bir toprağa gömdüğünüzde o toprağın gevşemesini sağlar. Toprağın gevşemesi demek o toprağın hava alması demektir. Hava alan topraktan da alınacak verim oldukça üst düzeyde olur. Bitki yetiştirenler için bu Selenit taşlarının değeri büyüktür. Çünkü; bu taşlar sayesinde bitkilerin köklerinde gelişmeler görülür. Köklerinde gelişme görülen bitkilerinde normalden daha fazla verim verdiği bilinmektedir. Selenit taşlarının toprağa gömülmesi durumunda, toprağın iç kısımlarında bulunan aşırı derecede fazla olan tuz oranını normale çekerek bitkilerin daha fazla zarar görmesini engellemiş olur. Yer fıstığı üretimi ile uğraşan çiftçilerin veya fabrikaların yardımlarına en çok da bu değerli taşlar koşmaktadır. Selenit taşları farklı farklı renklerde bulunur. Ancak; kahverengi ve beyaz renkteki Selenit taşlarına rastlamak daha fazla bir olasılık teşkil eder Kişi günlük hayatta karşılaştığı veya yaşamış olduğu kötü durumlar sonucunda negatif enerji yüklemesini boşaltarak pozitif enerji yükleme yapmasına bu Selenit taşları yardımcı olur. Kişide bulunan kötü enerji bedenin zayıf düşmesine de sebep olabilir. Bu durumlarda Selenit taşlarını kullanan kişilerin bedenen daha sağlıklı ve daha dinç bir vücuda sahip oldukları gözlemlenmiştir. İnsanın dişinin ağrıması oldukça kötü bir durumdur. Diş ağrısı bir rivayete göre kabir azabı ağrısına benzetilmektedir. Bu durum gerçekten de bir insan için oldukça sıkıntılı durum teşkil eder. Diş ağrısını hafifletmek ve zamanla da ağrıyı tamamen geçirmek adına bu değerli taşlardan kullanmak oldukça yararlı olmaktadır.

İnsan organizmasında birçok sistem yer alır. Bu sistemler arasında bulunan sinir sistemi de oldukça önemli bir husustur. Sinir sistemi bozuk olan kişilerin tüm vücudu idare etmekte oldukça fazla bir şekilde zorlandıklarını görüyoruz. Bu durumlar bir insan için görülmesi gereken son özellikler diyebiliriz. Sinir sisteminde bozukluk olan kişilerin Selenit taşlarını kullanmaları halinde düzelmeler meydana gelmektedir.

İlginizi Çekebilir

Pırlanta

Pırlanta

Pırlanta Nedir ? Pırlanta, doğal bir elmas çeşididir ve en değerli mücevherlerden biridir. Kimyasal açıdan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir