LABRADORİT

LABRADORİT

Renk Ve Görünüm

Her boyutta ve koyu renkli mavi ve sarılı olup ışığı gördüğünde mavi ve altın sarısı şeklinde parlayan bir taştır. Labradorit taşı özellikleri; İlk olarak Kanada’nın Labrador adasında bulunduğu için, buradan esinlenerek bu ismi almıştır.

Kaynak

Genellikle Kuzeyde İskandinavya bölgesinde, Rusya, Kanada, Grönland, Finlandiya ve Avrupa’da da İtalya’da

Kullanım Alanları Ve Özellikleri

Işığı yansıtan bir özelliği vardır. Yanardöner bir özelliğe sahiptir. Güneşe doğru tutulduğunda, renkleri daha çok belli olur. Sertliği 6 ile 6,5 arasındadır. Türkiye’de de Trakya bölgesinde bu taşlara rastlanmıştır. Bu taşa ay taşı da denilmektedir. Çok yüksek sıcaklıkta oluşan bu taş yaşam enerjisini taşımaktadır.

Kan basıncını düzenleyen bir etkisi vardır. Gözler için çok faydalıdır ve gece görüş mesafesini arttırabilmektedir. Konsantrasyonu ve odaklanmayı sağlar, psikolojik tedavilerde kullanılır. İnsanların duygusal karmaşalardan kurtulmasını sağlar. Özellikle öğrencilerin sınavlara hazırlanma dönemlerinde konsantre ve odaklanmayı sağlayıcı etkisi bulunmaktadır. Labradorit taşı insanlara mutluluk ve iç huzuru verir. Aşırı üşüme, mevsim geçişlerindeki rahatsızlıklar, omurgadaki rahatsızlıklarda ve kalsiyum eksikliklerinde faydası vardır. İnsanların geçmişi ile bugünkü yaşantısını birbirinden ayırmasını sağlar. Metabolizmayı düzenleyerek, soğuk algınlığı, gut ve romatizma vb rahatsızlıklarda faydalıdır. Kadınlardaki regl döneminde yaşadıkları gerginlikleri ve ağrıları rahatlatır. Labradorit Taşının Bilincin yükselmesini ve ruhsal enerjilerin bedene ulaşmasını sağlar. Bilinçaltındaki mesajları gün yüzüne getirerek psişik yetenekleri geliştirir. Auradaki kötü enerjileri kovarak, iyi enerjilerin vücuda gelmesini sağlar. Kişilerin hayatlarının geçmiş dönemlerinde yaşamış oldukları ruhsal çöküntüleri, hayal kırıklıklarını yok eder. Kişilerin kendi kendilerine inanmasını ve evrene karşı güvenmesini sağlar. Zihinleri sakinleştirir ve hayal güçlerine enerji vererek insanların yeni fikirler ortaya çıkarmasını sağlar. Labradorit, kişilere direnç ve dayanıklılık sağlayan bir taştır. Labradorit taşının faydaları nedir? Labradorit taşının özellikleri nedir?  Sorularının cevaplarını bulacağınız bu makalemizi mutlaka okumalısınız. Bu Labradorit taşının özellikleri, Labradorit taşının faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

İlginizi Çekebilir

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir ?

Safir Taşının Özellikleri ve Faydaları Safir, korindon mineralinin mavi renkteki çeşidi olup, dünyanın en değerli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir